Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Viranşehir Kutlu Doğum Etkinliği

Giriş Tarihi: 13.4.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:22
Viranşehir Kutlu Doğum Etkinliği
Viranşehir ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kışla Mahallesinde Antin Parkı yanında Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.
Viranşehirliler’in büyük ilgi gösterdiği ve sunuculuğunu İbrahim Bahadur’un yaptığı etkinlik, Hafız Ahmet Pasçı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Etkinlikte konuşan Adnan Akgönül, "Peygamberimiz gibi bir öndere sahip oluğumuz için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Bugün bu meydanda Peygamberimize olan bağlılığımızı ispatlıyoruz. Allah şahittir ki buradaki yaptığımız methiyeler, salavatlar ona ulaştırılıyor. Yüce Allah ayeti kerimede buyuruyor ki; Allah ve melekleri peygambere salât eder, över, metheder ve destekler. Ey iman edenler, ey inanlar, ey ümmet sizde O’na salt edin, onu destekleyin, onun yolunda yürüyün. Onun izninden gidin, sünnetine tabi olun. Cenabı Allah hepimize Onu anlamayı, On’unla beraber haşrolmayı, onun yolunda yürümeyi cümlemize nasip eylesin. Onun bize miras olarak bıraktığı sünnete tabi olmayı, evlatlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın O’na hayran olmasını Cenabı Allah cümlemize evlatlarımıza nasip eylesin" dedi.
Etkinlikte Kızıltepe Kız Çocuk İlahi Grubu ile Cizre Özlem Ajans İlahi Grubunun okuduğu birbirinden güzel ilahileriyle izleyicileri coşturdu.
Etkinliğin devamında İsmail Çevik Kürtçe bir konuşma yaptı. Çevik, ”Muhammed (A.S.V.) şöyle buyuruyor; İman sadece söz ile değildir. Nasılsa Allah Rahimdir bizi affeder derseniz şeytanın yolunda giderseniz. Eğer siz futbolcuları, sanatçıları, Allah tanımazları ve zalimleri kendinize önder ve rehber edineceksiniz sonra da Allah bizi affeder diyeceksiniz. Yok vallahi Allah affetmez. Peygamberimizin yolunda gidenlerin af olunması bellidir. Ey müminler Hz. Muhammedin düşmanlarını dost edinirsek Allah bizden razı olmaz ve bizi sevmez” diye konuştu.
Etkinlikte Cami-Der tarafından başlatılan salavat kampanyası kapsamında okunan yaklaşık bir milyar salavat, hatim ve Yasin-i Şerifler Peygamber Efendimizin aziz ruhlarına hediye edildi.
Etkinlik, İsmail Çevik Hocanın okuduğu kapanış duası ile sona ererken, etkinlik çıkışında katılımcılara İnzar, Nisa nur ve Kelhaamed dergileri hediye edildi.
Peygamber Sevdalıları, alanı temizledikten sonra ayrıldılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Viranşehir Kutlu Doğum Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN