’da Trafik Haftası Töreni

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:48
İl Karayolu Trafik Haftası Komitesi tarafından Şair Nabi Kültür Merkezinde bir tören düzenlendi. Trafik Haftası törenine çok sayıda jandarma, polis ve öğrenci katıldı. Şanlıurfa’nın ilköğretim ve liselerinden gelen birçok öğrenci arasında Trafik Haftası konulu resim ve şiir yarışması yapıldı. Trafik Haftası töreninde, trafik kontrolünde kullanılan birçok malzeme sergilendi. Öğrenciler sergiye ilgi gösterdi.
Trafik Haftasıyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Trafik Şube Müdürü Hıdır Öztürk, dünyada ve ülkemizde Mayıs’ın ilk haftasının Trafik Haftası olarak kutlandığını belirtti. Bununla ilgili il merkezlerinde çeşitli planlar yaptıklarını aktaran Öztürk, şöyle konuştu:
“Ülkemiz artık her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir. Maalesef bu gelişme trafik konusunda kendini ortaya koyamamıştır. Her yıl bu konuda binlerce insanı kaybediyoruz, binlercesini hastaneye sevk ediyoruz. Tabi bu işin bir de, ekonomik sosyal boyutu vardır. Bunu ancak trilyonlarla ifade edebiliriz. Trafik sorunlarını çözmek için, bütün dünyada kabul edilen 3 konu üzerinde önemle çalışmak gerekmektedir. Bunlar, eğitim, mühendislik ve denetim konularıdır.”
“HER KURAL, MUTLAKA ACILI BİR SEBEBE VEYA BİR HATIRAYA DAYANMAKTA”
Trafikle ilgili sorunların hem Türkiye’de hem de dünyada devam ettiğini anlatan Şanlıurfa Tescil Şube Müdürü Yavuz Özbaran, “Bunun için biz emniyet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu iş sadece denetimle imkansız. Vatandaşlarımıza ve ailelere çok önemli görev düşmektedir. Aileler, trafik kurallarının lüzumsuz olmadığını çocuklarına, arkadaşlarına ve çevrelerine mutlaka anlatmaları gerekiyor. Her kural mutlaka acılı bir sebebe veya bir hatıraya dayanmakta. Bugün bu kapsamda bir toplantı yaptık. Hem çocuklarımıza kısa bir eğitim vermiş olduk hem de diğer kurumlarla ortaklaşa ne yapmamız gerektiği konusunda fikir birliği yaptık” diye konuştu.
Trafik Haftası töreninden sonra şiir ve resim yarışmasında 1. 2. ve 3. olan öğrencilere plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa’da Trafik Haftası Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN