Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlülerin Bilinçlendirilmesi İçin Protokol İmzalandı

Giriş Tarihi: 14.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 00:54
Hükümlülerin Bilinçlendirilmesi İçin Protokol İmzalandı
’da kadın ve çocuk hükümlülerin bilinçlendirilmesi amacıyla protokol imzalandı.
Denetim altındaki hükümlülerin hayata kazandırılması ve ‘suçun çocuklarda, kadınlarda ve toplumda oluşturduğu travma’ konulu bilinçlendirme eğitimlerinin verilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında imzalanan protokole Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, iş adamları ve kurum amirleri katıldı.
Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, sıkıntılara çözüm yolları bulmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek yapılacak bu projeyle değerlendirmeler yapacaklarını söyledi. Denetimli Serbestlik Müdürü Sinan Yaşar,”Denetimli Serbestlik infaz hizmetlerinin yanında, suça karışmış çocukları, gençleri ve denetim altındaki madde bağımlılarını rehabilete ederek eğitme, bilinçlendirme, mesleki eğitim kazandırma, işe yerleştirme gibi bir takım çalışmalar yürütüyoruz. Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ile birlikte el ele vererek 2 yılda 600 kişiyi meslek sahibi yaptık. Bu mesleklerin içerisinde klima bakım kursu, sıhhi tesisatçılık, aşçılık, asansörcülük, kepçe operatörlüğü, halkla ilişkiler, muhasebe, oto elektrik, kaynakçılık, doğalgaz tesisatçılığı kursları verildi” şeklinde konuştu.
Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe,”Barolar, bir meslek örgütü. Aynı zamanda insan haklarını koruyan, demokrasinin kökleşmesi için mücadele eden bir hukuk örgütü. Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığıyla imzaladığımız protokole göre meslektaşlarımızın görevlendirilmesi ile birlikte kadına yönelik şiddet, çocuk hakları, tüketici hakları ve diğer hayati konularda meslektaşlarımız, Denetim Serbestlik Müdürlüğü gözetiminde bulunan hükümlülere yönelik çeşitli eğitim faaliyetleri yürüteceğiz. Toplumsal barışa katkı sağlamak temel hedefimiz. Suçluların ıslahında Şanlıurfa Barosu olarak katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu protokolün Şanlıurfamıza hayırlar getirmesi temennisinde bulunuyoruz.” Denetimli serbestlik altında bulunan hükümlüler adına Levent Çakıllı, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe’ye çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerin Bilinçlendirilmesi İçin Protokol İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN