Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Verildi

Giriş Tarihi: 24.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 16:38
İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Verildi
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde koalisyon güçlerinin bombardımanından kaçarak Akçakale’ye sığınan mültecilere gıda paketi dağıttı.
Sığınmacıların ilk geçişi sırasında da bölgede bulunan ve yardım elini uzatan biri olan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 500 gıda paketini Suriyeli sığınmacılara verilmek üzere Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’a teslim etti. Gıda paketi teslim töreninde konuşan Başkan Ekinci, "Nerede bir mazlum ve mağdur varsa bizler orada olmaya devam edeceğiz" dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yapılan yardımlarla ilgili açıklama yaparak, “Eyyübiye Belediyesi olarak, sosyal ve yardım işleri müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğu bir komisyon var. Bu komisyon marifeti ile ilçemizde yardıma muhtaç ailelerimizi tespit ettik ve yaklaşık 7 bin 800 aileye gıda paketi hazırladık. Bu kapsamda gördüğünüz gibi son günlerde Suriye’den ve Tel Abyad’tan gelen kardeşlerimiz var ve ensar olarak onlara da yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Bugün itibariyle de Abdulhekim Başkanımızı ziyaret ettik ve burada 500 aileye gıda yardımı paketlerimizi teslim ettik. Gönül isterdi ki bu gibi yardımlara kimse muhtaç olmasın, ama netice itibariyle hayat devam ediyor, ihtiyacı olanlar her zaman olacaktır. Bizler, elimizden geldiğince mağdur mazlum insanlara el uzatmaya devam ediyoruz. Sadece ilçemiz sınırlarında değil, dışında olanlarla da bir araya gelmeye devam ediyoruz. Onların dertleriyle dertlenmeye, onların pansuman tedbirleri kapsamında basitte olsa bu tarz gıda yardımlarında bulunmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan ise, yapılan yardımlardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı, bizim nüfusun 99 bin olmasına rağmen bunun dışında 120 bin Suriyeli burada yaşıyor. Bunların ihtiyaç sahibi olduğunu herkes biliyor. Bizler 30 Mart seçimlerine kadar Akçakale Belediyesi olarak hep yalnız kaldık, ama bu son dönemlerde Eyyübiye Belediyesi ve Haliliye Belediyesi yanımızda durdular.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN