Sınır Ötesine Yardım

Giriş Tarihi: 6.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Sınır Ötesine Yardım
Memur-Sen üyesi kadınların ’mazlumlar için infak vakti’ sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasında toplanan bir TIR dolusu gıda malzemesi, sınır ötesine gönderildi.
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal’ın başkanlığındaki kadınlar ’mazlumlar için infak vakti’ sloganıyla topladıkları bir TIR dolusu yardımı, ’ya getirerek, İnsani Yardım Platformu’na teslim etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle, Suriye’ye gönderildi. Uğurlama törenine Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal’ın yanısıra Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şanlıurfa Temsilcisi İbrahim Coşkun, İnsani Yardım Platform Başkanı Osman Gerem ve gönüllüler katıldı.
Öçal ve beraberindeki Memursen Üyesi gönüllü kadınlar, TIR’dan indirdikleri bazı yardım malzemelerini ise kentte yaşayan Suriyelilere dağıttı.
Öçal, kadınlar olarak mazlumların yanlarında olduklarını ve 4 yılı aşkın süredir iç savaşın sürdüğü Suriye’deki mazlumlara yardım eli uzatmak istediklerini kaydetti. Platform Başkanı Gerem ise, düzenlenen kampanya ve yardımlar için destek verenlere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınır Ötesine Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN