Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siverek Belediyesi Zabıtasından Bayram Öncesi Denetleme

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Siverek Belediyesi Zabıtasından Bayram Öncesi Denetleme
Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan bayramı öncesi ilçedeki işyerlerini denetleyerek yasaklanmış patlayıcı maddeler konusunda uyarılarda bulundu.
Denetimlerini arttıran zabıta ekipleri, özellikle çocuklara yönelik oyuncak ve çatapat satan iş yerlerini mercek altına aldı. Hemen her bayram çocukların tehlikeli oyuncakları olan çatapat, patlayıcı, oyuncak tabanca gibi yanıcı ve patlayıcı madde içeren oyuncaklar satan işyerlerini denetleyen zabıta ekipleri işyeri sahiplerini bu konuda uyardı.
Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, “Bayram harçlıklarını alan çocuklar ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeden çatapat, oyuncak silah gibi şeyleri eğlence olarak görüyor. Kanunen bu tarz maddelerin çocuklara satışı yasak. Çatapat ve tehlikeli kimyasal oyuncakların ölümcül vakalara sebep olduğunu bilinmekte. Bayram günlerinde yaşanacak olası üzücü olaylara engel olabilmek için ilçemizdeki işyerlerini denetledik. Halkımızdan özellikle bayram günlerinde çocuklarımızın tehlikeli oyuncaklarla ve çatapatlarla oynamaması konusunda duyarlılık bekliyoruz” diye konuştu.
Baydilli, gıda maddeleri satışı yapan işyerlerine de bayram öncesinde sıkı denetimler yaparak miadı dolan ürünlere el koyulduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siverek Belediyesi Zabıtasından Bayram Öncesi Denetleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN