Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Muhtaçlara Yardım

Giriş Tarihi: 11.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Birleşik Arap Emirlikleri, yaklaşık 4 yıldır Suriye’deki iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılara gıda kolileri dağıttı.
Suriyeli sığınmacıları diğer devletlerde unutmuyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye Yardım Platformu aracılığıyla kentte bulunan muhtaçlara bin kolilik gıda paketi ulaştırdı. Yapılan yardım çalışmalarına yönelik bilgi veren Günyüzü Derneği Başkanı Veysel Toprak, yaptığı açıklamada, Suriye’de başlayan savaşlardan bu yana sivil toplum kuruluşları tarafından yardım çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirtti. Toprak, şöyle konuştu:
”STK’lar tarafından kurulan İnsani Yardım Platformu tarafından Türkiye’ye göç eden 2 milyon Suriyelinin yaklaşık 500 bin kadarı ’da yaşıyor. Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilerin bir kısmı kent merkezinde, bir kısmı da köylerde ve akrabalarının yanında yaşamaktadır. Suriye’deki savaş sonrası Şanlıurfa’ya Türkiye’nin dört bir yanına dağılan Suriyelilere yardımlarımız devam etmektedir. Ramazan ayı itibariyle de yardımlarımızı hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu hafta Birleşik Arap Emirlikleri tarafından gelen 1000 adet gıda kolisini Şanlıurfa’da yaşayan ihtiyaç sahibi olan Suriyeli muhacir ailelere dağıtımı başlandı. Şanlıurfa’da yaşayan muhacir ailelerimiz Türkiye’ye gelen Suriyelilerin en mağdur sınıfında olanları teşkil ediyor. Şanlıurfa’da yaşayan muhacir ailelerimiz kira parası ödemekte sıkıntı yaşıyor. Bazı mahallelere yardım ikinci bir defa yardım götürmek istediğimizde ihtiyaç sahibi mülteci aileleri aynı adreste bulamıyoruz bunun nedeni ise kira parası bulmakta zorlanmalarıdır. Yardımlarını eksik etmeyen Birleşik Arap Emirlikleri, STK ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birleşik Arap Emirlikleri’nden Muhtaçlara Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN