Eyyübiye’de Kardeşlik Sofrası

Giriş Tarihi: 11.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Eyyübiye’de Kardeşlik Sofrası
Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde ‘Fikir Sofrası’ Platformu tarafından düzenlenen iftar yemeğinde ensar ve muhacir kardeşliği pekiştirildi. Geceye ev sahipliği yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ’nın kadim bir kent olduğunu söyledi.
Şanlıurfa müzesi önünde Eyyübiye Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Fikir Sofrası’ iftar yemeğine; Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Fikir Sofrası Platformu Başkanı Ahmet Arslan, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bazı sivil toplum kuruluşları, Suriyeli muhacirler ile 5 bine yakın vatandaş katıldı. İftar yemeği öncesi 2015 Dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincileri tarafından kuran tilaveti verildi. Uluslararası Mevlana Vakfı Sema Topluluğu’nun da sahne aldığı ve renkli görüntülere sahne olan iftar sofrasında konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, emeği geçenlere teşekkür etti.
"ŞANLIURFA VE EYYÜBİYE KADİM BİR KENT"
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gazetecilerin karşısına geçerek şunları söyledi:
“Fikir Sofrası Platformuyla beraber bugün burada bir iftar programı düzenledik. Bu etkinlik kapsamında Suriyeli ailelerle Urfalı aileleri önceden de beraber bir araya getirmiştik bugünde güzel bir program oldu. İstanbul’dan misafirlerimiz geldi. Ulusal basından, iş dünyasından, siyasetçilerden Sayın Kalkınma Bakanımız, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati bey de programa katıldı. Barış ve huzurun kenti olarak tanımladığımız Şanlıurfa’mızda bunu belgelendirecek, ispat edecek bir program yaptık. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa kadim bir kent, kadim bir şehir kardeşliğin merkezi özellikle sınır merkezi olması hasebiyle de bu barış ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda böyle kardeşlik sofrasında bulunmak hakikatten bizleri de umutlandırıyor. Umarım gelecek ramazan aylarında da bu tarz etkinliklerimiz devam edecek ve burada gittikçe ensar muhacir kardeşliğinin pekiştiği yeni programlarla inşallah hemşerilerimize ev sahipliği yaparız.”
İftar yemeğinin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi’nin semazen ekibinin sema gösterisi düzenledi. Burada gerçekleşen programın ardından Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyetle birlikte Balıklıgöl platosunda bir süre gezerek Ayn-ı Zeliha Gölü yanında çay içip vatandaşlarla sohbet ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyyübiye’de Kardeşlik Sofrası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN