Büyükşehir, Bediüzzaman Mevlidi’ne Katılanlara İkramda Bulundu

Giriş Tarihi: 13.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Büyükşehir, Bediüzzaman Mevlidi’ne Katılanlara İkramda Bulundu
Bediüzzaman Said Nursi için düzenlenen mevlit programında Büyükşehir Belediyesi, gelen konuklarla 10 bin adet tatlı ve 20 bin adet su ikram etti.
Her yıl Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencileri tarafından Dergah Camiinde yapılan Mevlit programına bu yıl farklı illerden 10 binlerce insan katıldı. Çevre il ve ilçelerden de katılan yaklaşık 10 bin kişi, Dergah Camisi’nde bulunan Said Nursi’nin gömüldüğü ilk yerde dua etti. Büyükşehir Belediyesi ise duanın ardından okunan mevlide gelen konuklara tatlı ve su ikramında bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, "Hamd olsun bu güzel mevliti Kadir gecesi öncesi idrak ediyoruz. Allah gelen dostların okudukları duaları kabul etsin inşallah. Bu gecede bizde 10 bin adet tatlı ve 20 bin adet su dağıtarak gecenin bereketini arttırmaya çalışıyoruz. Bir kez daha 20. Asrın büyük alimi üstat Bediüzzaman Said Nursi’ye rahmet diliyorum" diye konuştu.
Mevlit programında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e eşlik eden Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, "55 sene sonra yine ölüm yıl dönümünde her renk her ırk insan bir araya gelip kardeşlik içerisinde bu mevlide iştirak ediyor. Biz de Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin gösterdiği yolda yürürsek aramızda hiçbir ayrı gayrı olmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir, Bediüzzaman Mevlidi’ne Katılanlara İkramda Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN