Viranşehir Kaymakamı Başarılı Doktorları Ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 16.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Viranşehir Kaymakamı Başarılı Doktorları Ödüllendirdi
Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, Viranşehir Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktorları ödüllendirdi
200 Yataklı Viranşehir Devlet Hastanesi’nde vatandaşlara hizmet veren doktorlar, Viranşehir tarihinde ilk kez ilçe bazı ameliyatlar gerçekleştirmişlerdi. Op. Dr. Şeref Okay, Op. Dr. Alper Aytekin “Kapalı Troide Bezi”, Op. Dr. Serkan Zengin “Açık bel fıtığı ameliyatı”, Op. Dr. Mustafa Yaşar ve Op. Dr.Semra Akkaya ise “Katarakt ameliyatı”nı Viranşehir’de ilk kez yapmışlardı. Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer Viranşehir’de bir ilki gerçekleştiren doktorları başarı belgesi ile ödüllendirerek Haziran ayının başarılı memurları olarak taltif etti.
Kaymakamlık makamında doktorlarla bir araya gelen Citer, doktorluk mesleğinin zor olduğunu belirterek şunları kaydetti:
”Doktorluk mesleği fedakarlık isteyen kutsal bir meslektir. İnsanlar tedavi olmak için gittikleri doktorlara canlarını emanet ediyorlar. Doktorların bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmaları gerekiyor. Viranşehir Devlet Hastanesi modern olanaklara sahip bir hastanemiz. Doktorlarımız insiyatif alırlarsa hastane bünyesinde önemli çalışmalara imza atabilirler. Buraya davet ettiğimiz arkadaşlarımız ilçe tarihine geçecek çalışmalar yapmışlar. Vatandaşlarımızın civar il ve ilçelere gitmeden Viranşehir’de tedavi olmalarını sağladılar. İlçe Kaymakamı olarak doktorlarımızla gurur duydum.Ameliyatlrın ilçemizde yağılması sağlayan başta Başhekim İlhan Erkan Bey’e ve doktorlarımıza ve hastane çalışanımıza teşekkür ediyorum."
Viranşehir tarihinde ilk kez bu tür ameliyatları gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını ifade eden Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Erkan, ilçe halkının en iyi hizmetlere layık olduğu belirterek, kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için bütün imkanları seferber ettiklerini söyledi.
Bu amaçla kendilerine hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer’e, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr.M. Cihan Ekmen’e, operasyonları yapan doktorlara ve emeği geçen çalışanlara teşekkür etti.
Ödül töreninin ardından Kaymakamı Citer, Doktorlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Viranşehir Kaymakamı Başarılı Doktorları Ödüllendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN