Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Güvenç Bayramda Geleneği Bozmadı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 20:28 Güncelleme Tarihi: 18.7.2015 00:00
Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyüp Peygamber Camisi’nde Bayram Namazını kıldı ardından vatandaş ile bayramlaştı.
Ramazan ayında yaptırdığı etkinlik ve programlarla büyük küçük herkesin beğenisini alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, heyecanlı ve bereketli geçen Ramazan Ayı’nın mükafatı olan Ramazan Bayramı’nın namazını vatandaşlar ile birlikte Eyüp Peygamber Camisinde kıldı. Namazın ardından cami avlusunda vatandaşlar ile bayramlaşan Başkan Güvenç, ardından Eyüp Peygamber Caddesine geçti buradaki vatandaş ve esnafla kucaklaştı onların bayramını kutladı. Çocuklara şeker ve çeşitli hediyeler veren Başkan Güvenç, onlarla yakından ilgilendi. Esnaf bayramlaşmasının ardından Başkan Güvenç, Şığ Fatih Tekkesi ve AFEDLE derneğine geçti. Burada vatandaşlara elleri ile tirit ikramında bulunan Başkan Güvenç, bayramın en güzel hediyesi olan paylaşmak duygusunu yardıma muhtaçlar ile yerine getirdi.
MEZARLIKTA YASİN-İ ŞERİF KİTAPÇIĞI HEDİYE ETTİ
Eyyübiye bölgesinden ayrılarak Bediüzzaman Aile Mezarlığına geçen Başkan Güvenç, burada kabristan gelen vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi katkılarıyla hazırlanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara “Hediye” olarak dağıtılmak üzere bastırılan Yasin-i Şerif ve çeşitli sure, dua ve dini bilgilerin yer aldığı kitapçığı şeker ve lokum dağıtarak vatandaşlarla bayramlaştı.
Ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, Ramazan Bayramı’nın heyecanın ve coşkusunu vatandaşlar ile birlikte yaşamanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.Tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti:
"Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da manevi hayat, etkin bir şekilde yaşanmakta, adet ve gelenekler de aynı çerçevede varlığını korumaktadır. Toplum içinde; kabir ziyareti ve taziye geleneği ahireti hatırlama, vefat eden kişiye dua edip, mağfiret dileme açısından önemli bir yer tutmaktadır. Vatandaşlar tarafından kabir ziyaretinin nasıl yapılacağı, nasıl bir yol izleneceği; unutkanlıktan veya zaman zaman da eksik bilgiden dolayı bazen yanlış yapılabilmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladığımız bu çalışmada; kabir ziyaretinin nasıl yapılacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği; ziyaret esnasında hangi sure ve duaların okunmasıyla ilgili bilgilere yer verilmiştir. Bu kitapçık “Bayram Hediyesi” olarak konunun uzmanlarından destek alınarak halkımız için hazırlandı. Bu kitapçığın içindekiler, sadece kabir ziyareti esnasında okumak için değil; günlük hayatta da istifade edebileceğiniz ve başucunuzdan ayıramayacağınız eşsiz bir eserdir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Güvenç Bayramda Geleneği Bozmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN