Haliliye Belediyesi 5 Bin Kişiye Pilav Ve Zerde Dağıttı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 18.7.2015 00:00
Haliliye Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı’nın birinci gününde 5 bin kişiye üzlemeli pilav ve zerde ikram edildi.
Gelenekleri yaşatmaya devam eden Haliliye Belediyesi, Bayram namazının hemen ardından Rabia Meydanı, Süleymaniye Mahallesi, Sırrın Mahallesi, Akçakale, Bediüzzaman aile Mezarlığı ve Harran Kapı Aile Mezarlığı’nda üzlemeli pilav ve zerde dağıttı. Rabia Meydanında düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Fevzi Demirkol vatandaşlarla ve Belediye Personelleri ile bayramlaştı. Başkan Demirkol, daha sonra vatandaşlarla kurulan sofraya oturarak üzlemeli pilav ve zerde yedi.
Ramazan ayının rahmet, mağfiret, bereket ayı olduğunu söyleyen Başkan Demirkol, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Eski Urfa geleneğinde mezarlıktan çıktıktan sonra insanlar evlerine ulaşmadan önce yolda geçtikleri sokaklardaki insanlar kapılarının önünde, kapı açık vaziyette ‘Buyurun kahvaltıyı beraber yapalım’ derlerdi. Bizde bu şekilde eski Urfa geleneğini hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla bugün Meydan’da, Karşıyaka’da, Süleymaniye’de ve Akçakale ilçemizde üzlemeli pilav ve zerde ikram ettik.”
“Ramazan’ın ardından bayrama kavuştuğumuz için Cenab-ı Hakk’a sonsuz şükürler olsun” diyen Başkan Fevzi Demirkol, “Cenab-ı Hakk bizi bayrama kavuşturduğu için Cenab-ı Hakk’a sonsuz şükürler olsun. Bayram oruç tutanların, bayram yanı başımızda Suriye coğrafyasında, Doğu Türkistan’da, Myanmar’da, Irak’ta, Yemen’de ve tüm İslam coğrafyasında çok zor şartlar altında orucunu tutanların ve o bölgedeki sıcak savaştan mazlum, mağdur olarak bize sığınanların, bayram onları evlerinde misafir eden bizim ensarındır” dedi.
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak ise, “Bayram’ın ilk günü Haliliye Belediyemizin organize ettiği Rabia Meydanı’nda Urfa deyimi ile zerde pilav ikramında bulundu. Ben bütün Ramazan boyunca Haliliye Belediyemizin bu meydanda verdiği gerek iftar olsun gerek sahur olsun bunlardan dolayı tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
3 DİLDE TEŞEKKÜR MESAJI
Haliliye Belediyesi tarafından oluşturulan 6 noktada vatandaşlara üzlemeli pilav ve zerde ikramının yanı sıra Başkan Fevzi Demirkol’un teşekkür mesajının bulunduğu broşürler dağıtıldı. Türkçe, Kürtçe ve Arapça mesajın yer aldığı broşürde Ramazan Ayı boyunca sofralarımıza konuk olan vatandaşlara teşekkür edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliliye Belediyesi 5 Bin Kişiye Pilav Ve Zerde Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN