Ceylanpınar’da KOSGEB Girişimcilik Kursu Açıldı

Giriş Tarihi: 4.8.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 4.8.2015 21:44
Ceylanpınar’da KOSGEB Girişimcilik Kursu Açıldı
Ceylanpınar Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu başladı.
Ceylanpınar Belediyesi ile KOSGEB, İŞKUR’un da desteğiyle 9 günlük bir girişimcilik kursunu Doç. Dr. Abdulkerim Gök Konferans Salonu’nda başlattı. Kursun açılışında bir konuşma yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ”Ceylanpınar Belediyesi’
stenen işlerle alakalı yol göstermek, onlara bir vizyon çizmek, tercih ettikleri iş sahalarıyla ilgili nasıl bir strateji izlemeleri gerektiği konusunda fikirler vermektir. Ceylanpınar Belediyesi’nin bu anlamda önümüzdeki süreç içerisinde sosyal sorumluluk bilinciyle gençlerimizin taleplerini karşılamaya yönelik her türlü kurs ve sosyal aktiviteleri yerine getirmekten geri durmayacaktır” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Veysel Asoğlu ise, “Ceylanpınar Belediyesi’nin girişimci olmak isteyen bayan ve baylara yönelik açmış olduğu kursta KOSGEB’in destek verdiği iş kollarıyla alakalı 9 günlük bir semineri başlatmış bulunuyoruz. Kurs sonunda başarı gösteren arkadaşlarımıza iş kurmaları için başlangıç olarak 30 bin liralık bir hibe desteği veriyoruz. Bu destekler sonucunda işini kurup geliştiren arkadaşlarımıza 70 bin liralık destek verme düşüncesindeyiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceylanpınar’da KOSGEB Girişimcilik Kursu Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN