'den iki partiye flaş ittifak çağrısı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 08:30 Güncelleme Tarihi: 3.4.2015 10:28
BBP'den iki partiye flaş ittifak çağrısı

17 Aralık darbesinden sonra Paralel Suç Örgütü’nün koltuk değneği olan Lideri Mustafa Destici, ’ye rağmen BBP-Saadet-MHP ittifakı çağrılarını sürdürüyor. Nazlı Ilıcak, Tarık Toros ve Emre Uslu gibi Pensilvanya medyasının yazarlarının sürekli vurgu yaptığı ittifakı girişimleri MHP’nin son sözü söylemesiyle suya düşmüştü.

Mustafa Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında genel lere ilişkin parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerine parti olarak hazır olduklarını kaydeden Destici, "Partimiz aday aday müracaatları tamamlanmış, şu anda temayül yoklamaları bitirilmiş, aday listelerimiz şekillendirilmeye başlamıştır. Ben bütün bu olumsuzluklara, adaletsizliklere rağmen partimizin bu seçimlerden büyüyerek, güçlenerek çıkacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Destici, gazetecilerin başka partilerle seçim işbirliği yapıp yapmayacakları sorusu üzerine şunları söyledi:

"Biz, 'bu kadar büyük bir potansiyeli nasıl meclise taşırız ve milletimize hizmet ederiz' gayesi ile tabanımızın, milletimizin uygun göreceği bir seçim işbirliğinden kaçmayacağımızı ve sonuna kadar bunu kovalayacağımızı açık ve net bir şekille dille getirdik. Özellikle Milliyetçi Hareket Partimiz ve Saadet Partimiz ile çok rahat bir şekilde seçim işbirliği yapabileceğimizi çok net bir dille ifade ettim. Bunda hiç bir tereddütte yaşamadım, yaşamıyorum."

Destici, görüştükleri siyasi partilere hiç bir şart sunmadıklarını, pazarlık yapmadıklarını ve talepte bulunmadıklarını dile getirerek, seçim işbirliklerine açık olduklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBP'den iki partiye flaş ittifak çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN