Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan yalancı çilere sert tepki

Başbakan Yardımcısı , AK Parti'nin oylarının düştüğüne yönelik yayımlanan lerin hepsinin, manipülasyona dönük anketler olduğunu söyleyerek sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 9.5.2015 02:44
Numan Kurtulmuş'tan yalancı anketçilere sert tepki
İstanbul Feshane Günleri'ne katılan , gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kurtulmuş, "AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'lara düştüğüne yönelik yayımlanan bir " ile ilgili soru üzerine, öncesinde bu tip manipülatif anketlerin ortaya çıktığını söyledi.

Bu tür anketlerin zaman zaman yayınlandığını dile getiren Kurtulmuş, "Bunların hepsi kanaatimizce manipülasyona dönük anketlerdir" diye konuştu.

Türkiye'nin artık birçok ülkeden, oturmuş bir demokrasiye sahip olmasıyla ayrıldığını dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Oturmuş bir demokrasiden kastımız sadece insanların sandığa gidip oy veriyor olmasından ibaret değildir. Oturmuş, yerleşmiş, kökleşmiş bir demokrasiden kasıt insanların oy vermesi üzerinde hiçbir baskının olmadığı hiçbir şekilde insanların zorla şu ya da bu partiye yönlendirilmediği bir seçim ortamıdır. Birden fazla seçeneğin insanların önüne konmasıdır. Bu birden çok seçeneğe sahip olan siyasi görüşlerin de özgürce bütün görüşlerin ortaya koyabilmesidir."

Kurtulmuş, seçim ortamının özgür özgürlüğünden bahsederek, şunları anlattı:

"Şimdi Allah rızası için aklı başında olan birisi kalkıp desin ki 'Türkiye'nin falanca yerinde falanca siyasi parti şöyle bir propaganda yapmak isteyecek. Buna Türkiye'de kamu güçleri tarafından müdahale ediliyor'. Ya da densin ki 'Herhangi birisi bir parti kuracaktı, fikrini söyleyecekti, organize olacaktı partisini kurmasına müsaade etmediler'. Bunların hepsi son derece manipülatif şeylerdir. Türkiye'de herkes dilediğini istediği şekilde söyleyebiliyor, istediği şekilde örgütlenebiliyor. Çok sayıda siyasi parti var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş'tan yalancı anketçilere sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN