Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ve seçim başladı...

Türkiye'de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için gümrük kapıları ve yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi dün başladı.

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Ve seçim başladı...
Yurtdışında yaşayan vatandaşlar 54 ülkede 122 temsilcilikte ve 33 gümrük kapısında oy verebiliyorlar. Seçim başladığı ilk gün yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, Türkiye'nin en büyük sınır kapısı durumundaki İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş ve gidiş katlarında hazırlanan oy verme bölgelerindeki sandıklarda oylarını kullandılar. Saat 08.00'de başlayan oy verme işleminde sandığa gelen ilk isim 50 yıldır Danimarka'da yaşayan Muharrem Aydın oldu. Oyunu kullandıktan sonra konuşan Aydın, "Tek bir isteğim var. Politikacılar birbiri ile harp etmesin. Çünkü Avrupalılar bizimle uğraşıyor. Çok fena uğraşıyor. Kavga etmesinler. Kardeş kardeş güzel bir seçim olsun. Silah zoruyla değil. Aklımızı kullanacağız. Demokrasi altyapımız düzelsin artık" dedi. Eşi Esra ve oğlu Umut ile birlikte Romanya'dan İstanbul'a gelen Özgür Altun ise dış hatlar terminali geliş katında ailesi ile birlikte oyunu kullandı. Ailesini ziyarete geldiğini ve oyunu her zaman kullandığını ifade eden Altun,"İznimizi ona göre ayarladık. Milletimiz için hayırlı olacak hangisi ise onun hükümet olmasını, iktidar olmasını istiyoruz" diye konuştu.

'ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN'
İngiltere'de yaşayan Fatih Tekin, "Oyumuzu kullandık. Vatana ve millete hayırlı olsun. 10 yıldır orada yaşıyorum. Seçilen yeni hükümetin vatan millete hayırlı olmasını diliyorum. Ükemizin geleceği adına gelecek olan kişi hayırlı işler yaparlar" dedi. Almanya'da yaşayan Mahmut Temur da "Hayırlısı ile sandığın ilk oyunu attık. Ülkemize hayırlı olur. Biz bu ülke için varız. Ülkemiz yoksa biz de yokuz" diye konuştu.

KAPILARDA 7 HAZİRAN'A KADAR
Gümrük kapılarında oy verme işlemi 7 Haziran saat 17.00'ye kadar devam edecek. Temsilciliklerde ise süre 31 Mayıs'ta bitiyor. Oy kullanılacak sınır kapıları: Sarp, Kapıkule, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Dilucu, Dereköy Karayolları; Şakirpaşa, Esenboğa, Antalya, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Atatürk, Sabiha Gökçen, Adnan Menderes, Erkilet, Konya Askeri, Dalaman, Bodrum-Milas, Samsun, Trabzon, Zonguldak havalimanları; Kuşadası, Ayvalık, İzmir, Çeşme, Derince, Mersin, Taşucu, Marmaris, Bodrum ve Samsun limanları.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve seçim başladı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN