Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li aday Kılıçdaroğlu için oy istedi

Giriş Tarihi: 11.5.2015 09:14 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 09:38
HDP'li aday Kılıçdaroğlu için oy istedi

'den milletvekili adayı , ler'den "HDP'ye oy verin. Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapalım" diyerek oy istedi.

'ın adaylarına verdiği "Cemevlerini yakın markaja alın" talimatının ardından 'li adaylardan Türk siyasi tarihinde eşine rastlanmayacak vaatler gelmeye başladı. HDP'li milletvekili adayı "Bize oy verin Kılıçdaroğlu'nu Başbakan yapalım" dedi.

CHP'Yİ İKTİDAR YAPACAKLAR

Bir yanda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dine ve Diyanet'e hakaretlerde bulunurken, diğer yandan sahaya sürdüğü milletvekili adayları da Alevilerden oy toplamak için akıl almaz vaatlere imza atmaya başladı. Cemevlerini kapı kapı gezerek ziyaretlerde bulunan adaylar, CHP'yi iktidar yapmak için oy istedi.

TARİHTE BENZERİ YOK

Avcılar'da Cemevi ziyareti yapan HDP'nin Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, Alevilerin oyunu almak için tarihte eşi görülmemiş bir vaatte bulundu. Yaptığı konuşmada kendisinin de Alevi olduğunu belirten HDP'li aday "CHP'nin iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da başbakan olması için HDP'ye oy verin" dedi. HDP'li adayın CHP'yi iktidar yapma vaadi şaşkınlıkla karşılandı.

ESED'E DESTEK

Diyanet karşıtı söylemlerle oy toplamaya çalışan HDP'nin İstanbul 1. Bölge adayı Erdal Ataş da, Kadıköy'de düzenlenen 'din dersleri kaldırılsın' eylemine katıldı. Yürüyüşte, HDP bayraklarının yanı sıra, yüzbinlerce kadın, çocuk ve yaşlının ölümüne neden olan Esed'e destek için Suriye bayraklarının da kullanılması gözlerden kaçmadı.

Güneş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li aday Kılıçdaroğlu için oy istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN