Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletin değerlerine düşmanlık yaptılar

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Milletin değerlerine düşmanlık yaptılar

Avrupa'da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelen Erdoğan: İçeride ve dışarıda hâlâ bu milletin inancına, kültürüne, tarihine, değerlerine düşmanlık edenler var. Yanıtı 7 Haziran'da verin

dün Almanya'nın Karlsruhe kentinde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından (UETD) organize edilen 'Gençlik Buluşması'na katıldı. Ardından da Belçika'nın Hasselt kentine geçen Erdoğan, Ethias Arena'yı tıklık tıklım dolduran Türk vatandaşlarıyla buluştu. Erdoğan, konuşmalarında şu mesajları verdi:

MİLLETİN İNANCINA DÜŞMANLAR: İçeride ve dışarıda hala bu milletin inancına, kültürüne, tarihine, değerlerine düşmanlık edenler olduğunu biliyoruz. Bunların hedefi şahsım ve sadece hükümet değil. Bu değerlere sahip çıkan, bunları hayatında yaşatan tüm kardeşlerimizdir. Buradaki her bir kardeşim bu saldırının hedefidir.

BUNLARIN SEVGİLERİ SAHTE: Bunların sevgileri falan sahte, inanmayın. Bunlar sevemezler, insan öldürende sevgi olur mu? İnsanları katledende sevgi olur mu? Öyleyse, bu oyuna gelmememiz lazım. Onlar tek millet diyebilir mi? Tek bayrak diyebilir mi? Tek vatan diyebilir mi? Tek devlet diyebilir mi?

İNGİLTERE ÖRNEK OLSUN: İngiltere'de seçimi kaybeden üç muhalefet lideri istifa etti. Ben hep ne diyordum. Eğer bu seçimden birinci çıkmazsak istifa edeceğim diyordum. Diğerlerini de davet ediyordum. Ama kabul etmiyorlardı. Şimdi bu seçimde de böyle bir söz veren muhalefet partisine rastlamadım. Ama bakın Sayın Başbakan birinci gelemezsem istifa ederim diyor.

MİLLETİN TARAFINDAYIM: Cumhurbaşkanı taraf olmaz diyorlar, doğru. Ama ben milletin tarafındayım.

GELECEK NESİLLERE BİR İDARİ SİSTEM BIRAKALIM: Başkanlık sistemi ile alakalı zannediyorlar ki ben kendim istiyorum. Ben egemen güçlerin değil, milletin adamıyım. Ben ülkemi doğrudan milletin oylarıyla seçilmiş bir cumhurbaşkanıyım ve bugün varız, yarın yokuz. Ama istiyoruz ki gelecek nesillere bir idari sistem bırakalım. Yeni Türkiye'nin inşası için, yeni anayasa ve başkanlık sistemi şart. Aksi takdirde 2023 hedeflerimizi kaçırmakla kalmaz, 2053 ve 2071 vizyonumuzu da kaybederiz.

ALİ'SİZ ALEVİLİK: Avrupa'da 'Alisiz Alevilik' diye bir şeyler çıktı ya şimdi bu Ali'siz Alevilerin içerisinden bir tanesini de aday yaptılar, milletvekili adayı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bile onları rahatsız etti. Avrupa'da da Ali'siz Alevilik'ten bahsediyorlar. Kardeşlerim, uyanık olmaya mecburuz. Eğer Alevilik, Hazreti Ali Radiyallahu Anh Efendimizi sevmekse, benden daha Alevisi olamaz. Ama yok, Alevilik bir dinse, orada Tayyip Erdoğan yok. Onu, Ali'siz Aleviler düşünsün. Bunlara gerekli cevabı 7 Haziran'da vereceğinize inanıyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin değerlerine düşmanlık yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN