Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefleri Paralel çeteyle koalisyon

Hedefleri Paralel çeteyle koalisyon

Muhalefetin Paralel'le 4'lü koalisyon peşinde olduğunu belirten Davutoğlu: Yani 4 yanlış bir araya gelecek. Bir doğruyu, AK Parti'yi götürecek. Hedefleri bizi engellemek. Millet bu oyuna gelir mi?

, AK Parti'nin dün İstanbul Maltepe sahilinde düzenen mitinginde yaklaşık 2 milyon kişiye hitap etti. Davutoğlu, seçim kampanyasının 41'inci mitinginde şu mesajları verdi:

41 KERE MAŞALLAH: Bu benim 41'inci mitingim. 40 mitingi geride bıraktım. 41. mitingi İstanbul'da yapacağız dedim. 41 kere maşallah. Topluluk yüce al bayrağımızı açıyor. Şahit olsunlar.

ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR: Ne yapmak istiyorlar? Üçü ve arkalarındaki Paralel Çete ile bir araya gelip, 4'lü bir koalisyonla AK Parti'yi engellemeye çalışıyorlar. Be hey gafiller, milleti arkasına alanları durdurabilirler mi? Onların akıl hocaları, yurtdışındaki akıl hocaları, işbirlikçileri diyor ki; AK Parti'yi durdurun, engelleyin. Gençlerimiz bilir. Hani üniversite sınavında dört yanlış bir doğruyu götürür. Bunların hesabı bu. Yani 4 tane yanlış yan yana gelecek, bir doğruyu, AK Parti'yi götürecek, öyle mi? Götüremezler. Burası siyaset meydanı. Burada üniversite değil, siyaset sınavı var. Burada bir doğru 4 yanlışı götürür. Bir doğru hangisi? Elif gibi duran AK Parti. Peki 4 yanlış? CHP, milletle kavgalı bir varti. HDP, 'Kudüs, Yahudilerin kutsal mekanıdır' diyecek kadar tarih cahili. MHP, koltuğu dönem bitmeden terk etmiş. 4. yanlış, bütün bunları bir araya toparlayıp AK Parti'yi durduracağını zanneden Paralel Çete ve arkasındakiler. Üçgen bunlar, bir de Paralel var.


NAL TOPLAMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYORLAR: Biz ekonomik kalkınmanın yolcusuyuz. Bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka yaptıkları bir şey yok. Biz millete hizmet için iktidar olmak istiyoruz. Onlar 'biz sizi engelleyeceğiz' diyorlar. Biz birlik, hürriyet, özgürlük demokrasi yolcusuyuz. Biz kudretli, şefkatli Türkiye'nin yolcusuyuz.

BERABERLİĞİN ADRESİ AK PARTİ: CHP 33 ilde milletvekili çıkaramamış, MHP'nin 45 ilde milletvekili yok. HDP Kürt vatandaşlarımızı istismar ile meşgul. Bizim ise 79 ilde milletvekilimiz var. Milli birliğin ve beraberliğin adresi AK Parti. Vatanın teminatı AK Parti'dir.

SAVCILAR MENDERES'İ HATIRLATIYOR: Hürriyet, özgürlükler, demokrasi, 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Orada sayın Cumhurbaşkanımızın teşvikiyle başlatılmış olan demokrasi projesini hayata geçirdik. Paralel çetenin savcıları bizim için merhum şehit Başbakan Adnan Menderes'i hatırlatıyorlar. Bre gafiller biz korkar mıyız. Biz Allah için şehit olacaksak bir an olsun tereddüt etmeyiz. Hz. Azrail'e aleykum selam deriz.


MURSİ'NİN KONUŞMASI DİNLETİLDİ

Mısır'da idam cezası verilen devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde gerçekleştirdiği konuşma, mitinge katılanlara dev ekrandan dinletildi.
Maltepe sahilindeki miting alanını dolduran AK Partililerin bir bölümü için 5 bin 100 otobüs ve 82 tekne tahsis edildi.
Başbakan Davutoğlu, mitinge gelişi sırasında, helikopterden canlı yayınla alanda bulunan vatandaşları selamladı. Davutoğlu'nun konuşması için 80 metrelik platform oluşturuldu.
24 Afrika ülkesi ile Malezya ve Brezilya'dan temsilciler de mitingi izleyenler arasında yer aldı.

Tarihi mitingden 20 kamerayla canlı yayın yapıldı.

İstanbul'da tarihi miting


TÜRKİYE'YE BİR SİSİ ARIYORLAR

MODERN FİRAVUNLAR: AK Parti'yi itham ederek kendi otoriter rejimlerini kurmaya çalışıyorlar. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar. İzin verecek miyiz? Mısır'ın seçilmiş cumhurbaşkanına modern firavunlar idam cezası verdi. Burada Rabia işaretlerini görüyorum. Buradan Kahire'ye selam olsun. ADLARI ANILMAYACAK: Nasıl Türkiye'de Adnan Menderes'e idam cezası verenlerin, Salim Başol'un adı anılmıyorsa, önümüzdeki yıllarda Mursi ve arkadaşlarının adı anılacak ama ona idam cezası verenler tarihin çöplüğüne atılacak. O yiğit Mısırlı kardeşlerimiz idam cezası baskıları, zulümlere rağmen hak mücadelesinde direniyorlar. Bunu sakın Türkiye'den ayrı düşünmeyin. 7 Haziran sadece Türkiye'nin seçim günü değil.

İstanbul'da tarihi mitingDev mitingdeki
milyonlar böyle görüntülendi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefleri Paralel çeteyle koalisyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN