'Bizi suçlamak için bir oyun oynadılar'

'Bizi suçlamak için bir oyun oynadılar'

HDP'ye saldırıların ardından hemen kendilerinin suçlandığını belirten Davutoğlu: Failin DHKP-C'li olduğu belirlendi. Oyunu görüyor musunuz? Bir terör örgütü mensubu böyle saldırı yapacak, arkasından AK Parti suçlanacak

Başbakan Prof. Dr. dün partisinin , Tokat ve Amasya mitinglerinde partililere hitap etti. Adana ve Mersin'deki HDP binalarına bombalı saldırıları gerçekleştiren zanlının kimliğinin belirlendiğini ve daha önce de bu tür olaylardan tutuklanan DHKP-C'li bir terörist olduğunu söyledi. Saldırılarla ilgili suçlamalar yönelten muhalefet liderlerine tepki gösteren Davutoğlu, "Şimdi özür dileyecekler mi? Dileyecekler. Bizimle yarışacak olan mertçe yarışsın" dedi. Davutoğlu şunları söyledi:

ŞİDDETİN İÇİNDE YER ALMADIK: Günlerdir seçim meydanlarında, nasıl bir Türkiye istediğimizi anlatıyoruz. Muhalefet birbiriyle paslaşıp önümüzü kesmeye çalışıyor. Adana ve Mersin'de HDP binalarına yapılan saldırıyı duyduğum anda en şiddetli şekilde kınadım ve bütün parti liderlerine seçim sürecinde bütün saldırılara karşı çıkma çağrısında bulundum. Muhalefet partileri Van'da, Ağrı'da, Siirt'te, Erzurum'da AK Parti adaylarına saldırı yapıldığında sessiz kaldılar. Biliyorlar seçimi kaybedeceklerini, şimdi o saldırılar üzerinden birden düğmeye basılmış gibi bu 3 parti, paralel çete ve Doğan medya hep beraber suçu AK Parti'ye yüklemeye kalktılar. Bugüne kadar AK Partili herhangi birinden şiddet sözü duyulmadı, AK Partililer herhangi bir şiddetin içinde yer almadı, teröre karşı da dimdik durduk.

MASKELER BİRER BİRER İNİYOR: HDP, saldırılarla ilgili AK Parti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beni suçladı. MHP, HDP'nin çağrısına uyarak AK Parti'yi suçladı. CHP de bizi suçlu ilan etti. O an İçişleri Bakanımıza talimat verdim, 'Bu suçluyu bulun ta ki bu yalancıların maskeleri insin.' Dün (önceki gün) tespit edildi. Bugün (dün) detayları açıklandı. Bu saldırgan geçtiğimiz yıllarda DHKP-C'den tutuklanan bir terörist. DHKP-C militanları rahmetli savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı şehit ettiklerinde CHP'lileri çağırmışlardı. CHP'nin Hatay birinci sırası, bu gruplarla Esed zulmüyle rejimiyle ilişkili olan adamlar. Aynı şekilde DHKP-C ile PKK bağlantısı var. Bir taraftan bir terör örgütü mensubu böyle saldırı yapacak, arkasından AK Parti suçlanacak. İşte maskeler birer birer iniyor, maskeleri indireceğiz.

BİZİMLE MERTÇE YARIŞIN: Eğer DHKP-C'nin irtibatına bakacaklarsa Esed rejimine övgü düzen CHP milletvekili adaylarına baksınlar, Kandil ile DHKP-C ilişkisine baksınlar. Bunların arkasında da paralel medya ile Doğan Medya. Şimdi bu fail inşallah yakalanacak. Özür dileyecekler mi? Dileyecekler. Bu seçimlere giderken kim şiddet ve terörü öne çıkarırsa onun karşısında dimdik AK Parti duracak. Bu tür iftiralarla seçim sürecine kimse gölge düşürmeye kalkmasın. Bizimle yarışacak olan mertçe yarışsın.

DÖRT YANLIŞI GÖTÜRÜN: Dışarıdan birileri, birtakım çevreler bunlara akıl veriyor. Diyorlar ki 'Siz tek tek iktidara gelemezsiniz ama bir araya gelin hep beraber bu AK Parti'ye bir köşeden zarar verin, bu 12 yıllık istikrar dönemi bitsin.' Onun için CHP, MHP, HDP bir de paralel, 4 tane yanlış, diyorlar ki bir doğruyu, AK Parti'yi götürsün. O üniversite sınavında olur. Siyaset sınavında bir doğru dört yanlışı götürecek. Elif gibi bir doğruyla AK Parti ile dört yanlışı götürmeye var mısınız?

GENÇLERE MÜJDE: 19 Mayıs'ta gençlere 'Dünyaya açılın, özellikle Orta Asya'ya, Balkanlar'a gidin' dedim. THY ile görüştük. Bugünde kararı çıkardılar. 12 ile 25 yaş arasındaki gençler, dünyanın neresine giderse gitsin THY uçak biletleri yüzde 30 indirimli olacak.

DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS FARKINI BİLMEZ
Kılıçdaroğlu burslardan bahsediyor. Biz geldiğimizde burs 45 TL idi. Kılıçdaroğlu doktora ve yüksek lisans arasındaki farkı da bilmez ama eğitimde Türkiye'yi donatan AK Parti'dir. Başı açık kapalı fark etmez bütün kadınlarımızın onuru bize aittir. MHP'den başı kapalı bir hanımefendi seçildi ama başını açması lazım diye yazı geldi. Talimatla iş yapandan milliyetçi çıkar mı? Yeni Türkiye'de herkes özgür bir şekilde yaşıyorsa bu AK Parti'nin icraatıdır. CHP varsa bereket yok. İstanbul'u küresel ekonominin finans merkezi yapıyoruz. Türkiye'de 26 ilde havaalanı vardı şimdi 53 oldu. Artık kendi tankını kendi atak helikopterini yapan Türkiye var. Kimseye muhtaç olmayan yeni Türkiye'den memnun musunuz? 2023 yılında bu semalarda yüzde yüz Türk yapımı savaş uçağı uçuracağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizi suçlamak için bir oyun oynadılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN