Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel altıgenin hedefi AK Parti

CHP, MHP ve HDP'nin; Paralel Yapı, Kandil ve DHKP-C ile ittifakına dikkat çeken Başbakan Davutoğlu: Paralel altıgeni kurmuşlar, AK Parti'ye karşı cephe alıyorlar. Millet bu ittifaka ders vermez mi?

Paralel altıgenin hedefi AK Parti
, AK Parti'nin dün ve Tekirdağ'da düzenlediği mitinglerde halka hitap etti. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

FATİN RÜŞTÜ ZORLU HASTANESİ: (Çanakkale'de) Gelin mini bir referandum yapalım. Yeni yapılan 500 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesi'nin ismini, Fatin Rüştü Zorlu yapalım mı? İsmini verelim mi? ('Evet' sesleri yükseldi.)

HDP İLE PASLAŞIYOR: Üç legal parti var: MHP, CHP, HDP, üç tane de illegal çete var. Birisi Pensilvanya paraleli, ikinci Kandil yani PKK, üçüncüsü şimdi çıktı, terör örgütü DHKP-C. Perde gerisinde MHP, CHP ve HDP, ayni minvalde konuşuyorlar, aynı sözü gündeme getiriyorlar. Neden? Çünkü bütün dertleri AK Parti'yi iktidardan etmek. MHP, her zaman HDP'ye, bölücülere karşı olduğunu söyler. Dün, MHP Genel Başkan Yardımcısı diyor ki: 'HDP, barajı aşarsa bu, işimize yarar.' HDP ile paslaşıyor MHP.

MİLLET DERS VERMEZ Mİ?: Üç çete ile birlikte Paralel altıgen kurmuşlar, AK Parti'ye karşı cephe alıyorlar. Millet bu ittifaka ders vermez mi?

OPERASYONA İZİN YOK: Milletimizi etnik ve mezhebi temelde bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Devletimizi Paralel yapılarla parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Vatanımızın üzerinde operasyon yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

BİZ DAĞLARI DELERİZ: Eğer başkası olsa, Kılıçdaroğlu ya da Bahçeli, 'Neyime gerek havalimanı, binsinler kara trene gitsinler' der. Biz öyle der miyiz? Dağlar izin vermiyorsa, dağları deleriz. Deniz izin vermiyorsa, denize dolgu yaparız. Kılıçdaroğlu, hesap bilmeyen adamlar, çıkıp konuşurlar ya mega proje diye 2035'e vade verirler ya... Ve o mega projenin fikriyatı bile onlara ait değil, kavramı onlara ait değil. 'Merkez ülke' diyor, 15 sene önce ben yazmışım, kitabı arka sayfasından okuyor. Yürüyen merdivene tersinden biner, kitabı da son sayfadan okur.

BUNLAR DARBEYE ÇANAK TUTAR: Biz sorarız, 27 Mayıs'a karşı mısın? Kem küm. 'Karşıyım' diyemez. Biz sorarız, 28 Şubat'a karşı mısın Kılıçdaroğlu? Kem küm. Sorarız 27 Nisan e-muhtırasına niye dik durmadınız bizimle beraber? Bunlar demokrasiye inanmaz, bunlar iktidara gelmek için her türlü veyasete, darbeye çanak tutarlar.

MARMARA'YA HIZLI TREN HATTI: Bütün Marmara'yı çevreleyen hızlı tren hattını hayata geçireceğiz inşallah. Böylece sallarla geçtiğimiz yerlerden bu sefer hızlı trenlerle gidiyoruz.

DAVUTOĞLU TEBRİK ETTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İngiltere Başbakanı Cameron'ı telefonla arayarak, seçimlerde gösterdiği başarı sebebiyle tebrik etti. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede İngiltere seçimlerinin ardından muhalefet liderlerinin istifası da gündeme geldi. Davutoğlu'nun, bu tavrı çok doğru bulduğunu belirterek, "Türkiye'deki seçim kampanyasında da bunu örnek olarak verdiği" ifade edildi. İngiltere Başbakanı Cameron'ın da Davutoğlu'na, 7 Haziran seçim kampanyası için başarı dileklerini ilettiği kaydedildi.

KENDİNİZE VE ÜLKENİZE GÜVENİN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlere dört tavsiyede bulunarak, "Yeni bir gençlik yetişiyor. Asım'ın Nesli, Mehmedim'in nesli yetişiyor" dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca yurt genelinde yapımı tamamlanan eserlerin Ankara'daki açılış törenine katılan Davutoğlu, özetle şunları söyledi: "Herkes bir gençlik ile geleceği inşa etme gayreti içine girdi. Ümitle kararlılıkla ve büyük özgüvenle görüyoruz ki yeni bir gençlik yetişiyor, Asım'ın Nesli, Mehmedim'in nesli yetişiyor. Yeni 10 yıllara en iyi şekilde hazırlanmanız için size birkaç tavsiyem olacak. Önce güven... Kendinize, ülkenize güveneceksiniz. İkincisi, kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Üçüncüsü: Türkiye'nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun, gönül bağı kurun. Dördüncüsü, dünyadaki meselelerle ilgilenin. Dünyanın neresinde neslinizi ilgilendiren mesele varsa, Somali'deki açlık da Filistin'deki, Balkanlar'daki meseleler de dünyadaki adaletsizliklerle de ilgilenin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel altıgenin hedefi AK Parti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN