Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: , Kürtleri aldatıyor

Giriş Tarihi: 3.6.2015 23:08
Kemal Burkay: HDP, Kürtleri aldatıyor

Hak ve Özgürlükler Partisi eski Genel Başkanı , 'nin Kürtlerin temsilcisi olmadığına dikkat çekti. HDP'nin vatandaşlara baskı yaptığını belirten Burkay HDP, Kürtleri aldatmaya çalışıyor' dedi.

Bir dönem Abdullah Öcalan'ın en büyük rakibi olarak bilinen ve PKK'nın ölüm listesinde adı geçen , Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'Haber Merkezi' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'nin Kürt sorunu konusunda bir projesi olmadığını belirten Burkay, "Kürtleri aldatmaya çalışıyorlar. Kürt partisi olduklarını iddia ediyorlar fakat Kürtler için siyasal hiç bir çözüm üretmiyorlar" dedi.

İşte Kemal Burkay'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"HDP'nin Kürt sorunu konusunda bir projesi yok. Kürtleri aldatmaya çalışıyorlar. Kürt partisi olduklarını iddia ediyorlar fakat Kürtler için siyasal hiç bir çözüm üretmiyorlar. Dağdaki Kürtleri neden indirmeye çalışmıyorlar? PKK'dan herkes şikayetçi onlar neden iş birliği içinde? HDP dürüst olsun, artık insanları kandırmasın. PKK'nın Kürt halkına yapacağı en büyük iyilik, silahların bırakılmasını sağlamak olmalıdır. Kürt sorunu sadece PKK'ya bırakılamayacak kadar ciddi bir meseledir."

HDP, Kürt seçmene baskı yapıyor

"PKK, Doğu ve Güneydoğu'da Kürt seçmenlere baskı yapıyor. PKK-HÜDA PAR ile çatıştı ve bu çatışmada 2 kişi öldürüldü. Bunlar üzücü olaylar ve cereyan etmemesi gerekiyor. Kendilerinin güçlü ve etkili oldukları yerlerde baskı yapmamaları lazım."

HDP barajı aşarsa ne olur?

"HDP'nin barajı aşması kıyamet olmaz. Zaten Meclis'te HDP'nin 30 milletvekili var. HDP'nin Meclis'te vekil sayısı 50 olsa da bir şey değişmez. Bazıları "HDP gelir AK Parti giderse ülkeye huzur' geleceğini iddia ediyor. Böyle bir şey mümkün değil. Demokrasi olursa ülke kurtulur. Mesele Türkiye insanının hayat seviyesinin yükselmesidir. Yani demokratik ve refah içerisinde özgür bir toplum, mesele budur. Yoksa şu kişi gitsin bu kişi gelsin meselesi değil, buna indirgediler. HDP'nin barajı aşmasıyla fazla bir şeyin değişeceğine inanmıyorum. HDP baskıyla iktidar olmak istiyor."

Doğan Medyası HDP'nin hizmetinde

Bazı çevreler, özellikle HDP'nin barajı geçmesini istiyorlar kendileri açısından, Kürtleri çok sevdikleri için değil, yahut da HDP'yi bir parti olarak sevdikleri için değil. Mesela Doğan medyası, şu anda var gücüyle HDP'nin hizmetinde.

Kürtlerin temsilcisiyiz

Demokratik özerklik diye bir şey vardı BDP'nin savunduğu, kaldı ki onun da içi boş, onu bile pek savunur durumda değiller. Öyle olunca HDP, niye Kürtlerin temsilcisi oluyor? Bana göre şu anda seçime giren partiler içerisinde Kürtlerin temsilcisi 'dır.
KAYNAK:HABER10.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Burkay: HDP, Kürtleri aldatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN