Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oy vermeye yürüyerek gitti

Başbakan Davutoğlu, oyunu memleketi Konya'da kullandı. Oy verdiği okula, torununun elini tutup yürüyerek giden Başbakan "Seçimler hayırlı olsun" dedi

Giriş Tarihi: 8.6.2015
Oy vermeye yürüyerek gitti
Konya mitinginin ardından geceyi Meram ilçesindeki konutunda geçiren Başbakan Ahmet Davutoğlu ise saat 11.00 sıralarında evinin yaklaşık 300 metre uzaklığındaki Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne yürüyerek gitti. Vatandaşların yol boyunca sevgi gösterilerinde bulunduğu Davutoğlu, kendisini karşılayanlar arasındaki çocuklarla yakından ilgilendi.

'BÜYÜYÜNCE ATARSIN'
Davutoğlu, ablası Ayşe Çalık'ın torunu Eren Alp Çalık'ın elini tutarak, oyunu 2 bin 248 numaralı sandıkta kullandı. Eren Alp Çalık'ın oy zarfını sandığa atmak istemesi üzerine Davutoğlu, "18 yaşına gelince kullanacaksın" dedi. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu: "Seçimlerin ülkemiz, halkımız, çevre gönül coğrafyamız, bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Bu sefer Başbakanlık gibi ağır bir sorumluluk içinde oyumuzu kullandık. Bugün ülkenin kaderini belirleyecek bir karar günü. Böyle bir günde herkesin kendi özgür iradesiyle Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kanaatini beyan etmesi, oyunu kullanması bir vatandaşlık görevi. Bu vatandaşlık görevini yapan tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. İradeleri ne yönde olursa olsun, bu irade herkes tarafından başımızın üzerinde görülmelidir. Demokrasi Türkiye'de kökleşmiş, yerleşmiştir. Hayırlı olmasını diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oy vermeye yürüyerek gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN