Bahçeli, 'i devre dışı bırakırım demişti

Giriş Tarihi: 18.9.2015 11:19 Güncelleme Tarihi: 18.9.2015 16:38
Bahçeli, Meral Akşener'i devre dışı bırakırım demişti

1 Kasım'da yapılacak milletvekili leri öncesinde listeler şekillenirken MHP'nin 'i göstermemesi sürpriz oldu. Akşener'in aday gösterilmemesi akıllara 'nin 12 Haziran'da TBMM Başkanlık seçimi döneminde yaptığı açıklamayı getirdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra Meclis başkanlığı için Akşener'in adının geçmesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni devre dışı tutarım. Edepsizlik" demişti.

7 Haziran genel lerinden sonra MHP'nin TBMM Başkanlığı'na kimi göstereceği konusunda konuşan MHP Lideri , TBMM Başkanvekilliği görevini yürütmüş 'in adaylığı için "MHP'de baştan sona hep 'Meral Akşener, Meral Akşener vardır' demek edepsizliktir, partiye hakarettir" yorumunu yapmıştı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ! MHP'DEN İSTİFA ETTİ

"MERAL AKŞENER'İ DEVRE DIŞI BIRAKIRIM" DEMİŞTİ

Bahçeli, "Meclis Başkanı adayı olarak için İhsanoğlu'nun veya Meral Akşener'in adı söyleniyor?" şeklindeki soruya sert tepki göstermişti. Bahçeli, "Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener'i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Meral Akşener. Bu o zaman başka bir şey var burda demektir. Onun için bir Meclis açılsın..." şeklinde konuşmuştu.

AK Parti tek başına iktidar, işte son anket sonuçları

"EDEPSİZLİKTİR, PARTİYE HAKARETTİR"

O Twitter'daki isimler şansını kaybedenlerdir. (Meral Akşener'in ismi geçiyor ama...sorusu üzerine) Öyle şey olmaz. Ben bu kadar net ifade ediyorum. MHP'de baştan sona hep Meral Akşener vardır demek edepsizliktir, partiye hakarettir. Şimdi 53'tük 80 olduk. Kim bilir içlerinde ne cevherler var. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti." ifadelerini kullanmıştı.

MHP aday listesini açıkladı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli, Meral Akşener'i devre dışı bırakırım demişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN