? ?

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için oy kullanmaya çok az bir süre kaldı. Vatandaşlar da ? ve ? sorularının cevabını aramaya başladı. Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli? Oy pusulasında nelere dikkat edilmeli? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 30.10.2015 10:03
Nerede oy kullanacağım? Oy nasıl kullanılır?
Milletvekili seçimleri için artık geri sayım başladı. 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesi vatandaşlar oy kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmeye çalışıyor. Peki ? ? İşte detaylar!

Nerede oy kullanacağım?

Yüksek Seçim Kurulu, vatandaşların nerede oy kullanacaklarını internet üzerinden öğrenebilecekleri web sitesini kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını 'nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebilirler. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz


NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!


Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için adresteki web sitesinde istenen "Nüfusa kayıtlı olduğu il", "TC Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmeniz yeterli.

Oy nasıl kullanılır?

1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler Genel Seçim olacağı ve yalnızca milletvekili seçimi yapılacağı için oy verme işlemi tek pusula ve tek sandıkta tamamlanacak.

Seçim görevlileri tarafından size verilecek olan oy pusulası ve zarfla birlikte YSK tarafından hazırlanan seçim kabinine girin. Daha sonra kabinde bulunan mühürle tercih ettiğiniz siyasi partinin veya bağımsız milletvekilinin hemen altında bulunan yuvarlak alanı işaretleyin.

Daha sonra oy kullandığınız pusulayı görevliler tarafından verilen size verilen zarfa koyarak kabinden çıkın. En son olarak elinizdeki zarfı seçim yetkililerinin göstereceği sandığa attığınızda oy verme işleminiz tamamlanmış olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerede oy kullanacağım? Oy nasıl kullanılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN