Türkiye'nin en iyi haber sitesi

istifa mı ediyor?

14. seçimden de hezimetle çıkan Genel Başkanı divanı toplamak için talimat verdi. MHP koridorları istifa söylentileri ile sallandı.

Giriş Tarihi: 1.11.2015 21:20 Güncelleme Tarihi: 1.11.2015 21:24
Devlet Bahçeli istifa mı ediyor?
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de bile büyük oy düşüşleri yaşandı. MHP genel merkezi birbirine girmiş durumda. Gelen son dakika bilgilerine göre Bahçeli divanı toplamak için talimat verdi.

MHP genel merkezi bu sıcak gelişmeyle birlikte kaynıyor. Koridorlarda Devlet Bahçeli istifa edebilir söylentileri dolaşıyor.

1 Kasım seçim sonuçları akmaya başladığı andan itibaren MHP genel merkezi sessizliğe gömüldü. MHP divan üyelerinin dahi bulundukları illerde milletvekilliğini kaybettiği söyleniyor.

mhp seçim sonuçları türkiye haritasıTürkiye seçim haritasında MHP rengi yer almazken 7 Haziran seçim sonuçlarının da gerisinde bir tablo ile partililer şok olmuş durumda.

MHP'NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI

Sandıkların yüzde 86'sının açıldığı saatlerde MHP oyları yüzde 11.86'ya kadar gerilemiş göründü. MHP 7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekili çıkarmıştı. 1 Kasım seçim sonuçlarına bakıldığında ise milletvekili sayısının yarıya azaldığı ve 44'e düştüğü görülüyor.

İŞTE TÜM PARTİLERİN SON OY ORANLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli istifa mı ediyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN