Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonuçları – 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları

1 Kasım Pazar günü yapılan lerde ne olur? Düzce'de yaşanan seçim olayları ve seçimle ilgili tüm gelişmeler haberimizde...

Giriş Tarihi: 1.11.2015 13:03 Güncelleme Tarihi: 1.11.2015 17:36
Düzce Seçim Sonuçları – 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
1 Kasım 2015 Genel leri seçim sonucu ne durumda? Hangi parti ne kadar oy aldı? Hangi parti kaç tane milletvekili çıkardı? 2015 milletvekili seçimlerinde yapılan oylamaya göre Düzce'de nın 1 Haziran 2015'e göre dağılımı ve 1 Kasım 2015 genel seçilerinde AKP, CHP, MHP ve HDP'nin milletvekili adayları ve seçim sonuçları burada!

1 KASIM DÜZCE SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!


7 Haziran seçim sonuçlarının ardından Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) barajı geçmesiyle 4 partili bir meclis aritmetiğini belirleyen seçmen, kimsenin tek başına iktidar olmasına izin vermedi. Partilerin koalisyon çabalarının sonuçsuz kalmasıyla yeniden sandık başına gidecek olan seçmen, destekledikleri partiye bir kez daha oy vermek için 1 Kasım'da sandık başında bulunacaklar. Haberimizde, Düzce ilinde hangi partinin 7 Haziran seçimlerinde kaç vekil çıkardığı, ne kadar oy aldığı ve 1 Kasım seçimlerinde partilerin Düzce'de gösterdikleri milletvekilleri adaylarını göreceksiniz.

1 Kasım seçimlerinde Düzce'de 3 tane milletvekili adayı göstermek zorunda olan siyasi partilerin aday listeleri şu şekilde:

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Düzce milletvekili adayları:

1- Faruk Özlü
2- Fevai Arslan
3- Ayşe Keşir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce milletvekili adayları:

1- Zafer Teber
2- Zekeriya Yanmaz
3- Abdullah Yanmaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce milletvekili adayları:

1- Osman Çakmak
2- Bahri Temeltaş
3- Celal Kasapoğlu

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Düzce milletvekili adayları:

1- Neriman Birgül Hakan
2- Ali Şeker
3- Abdurrahman Oğuz

7 Haziran 2015 genel seçilerinde 4 partinin Düzce'de aldıkları oy oranı

En son düzenlenen 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Düzce'de en çok oyu alıp milletvekili çıkaran parti AKP oldu. Yapılan seçimlerde Denizli'de bir tek AK Parti milletvekili çıkardı. Buna göre AKP 3, CHP, MHP ve HDP hiç milletvekili çıkaramadı.

Düzce'deki oy dağılımı şu şekilde;

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP): % 59,2
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): % 16,1
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): % 15,6
Halkların Demokrasi Partisi (HDP): % 2,4

Oy dağılımına göre çıkarılan milletvekillerin isimleri şu şekilde;

Adalet ve Kalkınma Partisi:
- Faruk Özlü
- Fevai Arslan
- Ayşe Keşir Yüksek

Düzce'de seçim güvenliği toplantısı

Düzce'de 1 Kasım seçimleri öncesinde seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Ali Fidan, Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, ilçe kaymakamları, ilçe emniyet müdürleri ve ilçe jandarma komutanları katıldı.

Vali Fidan, toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"7 Haziran seçimlerinde ilimizde 253 bin 389 vatandaşımız oy kullandı. 1 Kasım seçimleri için seçmen sayımızda bin 913 kişilik artış oldu.

Be seçimlerde, 842 personel polis bölgesinde, 397 personel Jandarma bölgesinde olmak üzere toplam bin 239 kolluk görevlimiz görev alacak. Bütün kolluk görevlisi arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçimlerin ilimiz ve ülkemiz, bütün partiler ve adaylara hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Temennimiz huzur ortamı içerisinde seçimi gerçekleştirmektir."

Seçimleri sorunsuz geçmesi için gereken tedbirlerin alındığını ifade ettiği açıklamalarının devamında, 1 Kasım seçimlerinde, seçim güvenliğini etkileyecek herhangi bir olayı yaşamadan seçimlerin gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Seçim Sonuçları – 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri oy oranları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN