Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgecan’ı Anma Töreninde Duygulu Anlar Yaşandı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 23:58
Özgecan’ı Anma Töreninde Duygulu Anlar Yaşandı
AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ’Özgecan’ı Anma Gecesi’nde duygulu anlar yaşandı.
AK partili Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Arif Serkan Aydemir ve parti üyelerinin katılımıyla kültür merkezinde düzenlenen etkinlik, Sami Erkoyuncu hocanın okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı.
Gecede konuşan AK Parti Siirt Gençlik Kolları Başkan Murat Özekinci, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesini kınayarak, Özgecan’ı anmak ve aynı zamanda İslamiyet’te kadının rolü ve önemini anlatmak için böyle bir etkinlik tertiplediklerini söyledi. Bir elmanın bir parçasının tek başına bir bütünü ifade etmediğini belirten Özekinci, "Hazreti Peygamber Efendimizin (sav) ifade ettiği kadın ve erken bize şunu anlatıyor; kadın ve erkek bir bütünün iki parçasıdır. Zafiyetleri, heyecanları, gıdaları, oksijenleri üzüntüleri sevinçleri tasaları ve duaları hep aynıdır. İnsanları ortak yönleri baba ve anne olan Hazreti Adem ve Hazreti Havva’dan oluşmalarıdır. Beraberce günah işlemişler, beraberce tövbe işlemiş ve beraberce duaları kabul görmüş, beraberce cennetten kovulmuştur. Yani diyeceğimiz o ki; yok birbirlerinden farkları. Biri diğerinden üstün değildir, biri neyse diğeri de o dur. Yüce Rabbimiz Havva annemiz ve Adem dedemize sükunet ve rahatlık bulsun diye yarattı. Hazreti Adem’i hava için Hazreti Havva’yı da Hazreti Adem için yaratmıştır" dedi.
Daha sonra kadının İslam’daki yeri ve rolü hakkında sunum yapan İl Vaizi Murat Nergiz ise, İslam ülkelerindeki Müslümanlarda altının kadınlarla kıymetlenip değer bulduğunu, altınla eşdeğer olan kadına hakkını İslam dininin verdiğini söyledi.
Daha sonra Özgecan Aslan’ın hayatını, cinayete kurban edilişini anlatan kesitler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özgecan için söylediklerinin yer aldığı slayt gösterisi sunuldu. Duygulu anların yaşandığı anma gecesinde birçok davetli gözyaşlarına hakim olamadı. Etkinlik, Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerinin okunmasıyla son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan’ı Anma Töreninde Duygulu Anlar Yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN