Gençlikevi Gönüllüleri İlkbahara Köy Çocuklarıyla Girdi

Giriş Tarihi: 9.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:39
Gençlikevi Gönüllüleri İlkbahara Köy Çocuklarıyla Girdi
Gençlikevi gönüllüleri, ilkbaharın gelişini Şirvan ilçesi Kasımlı köyündeki öğrencilerle birlikte canlı müzik eşliğinde kutlayarak girdi.
Siirt Gençlikevi, Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM), Kültürevi ve Siirt Gelişim Merkezi gönüllülerinden oluşan yaklaşık 60 genç, Şirvan ilçesi Kasımlı köyüne giderek burada öğrencilerle bir araya geldi. 2 gün boyunca düzenlenen etkinlikte köy okulunun boyanarak kütüphane yapıldığını belirten Siirt Gençlikevi Koordinatörü İdris Tan, Siirt’te ’GAP’tan köy okullarına destek’ çalışması kapsamında köylerdeki çocukları sosyal hayata dahil etmek ve kenarda kalmış köy okullarına yardım etmek için böyle bir etkinlik tertiplediklerini söyledi.
Daha önce de birçok köyde kütüphane kurduklarını dile getirin Tan, "Siirt Gençlik ve Kültürevi, ÇATOM, Siirt Gelişim Merkezi gönüllülerinden oluşan bir grupla, köy okulundaki çocuklarla müzikli bir etkinlik düzenledik. İlk gün çocuklara hediyeler dağıtım saç kesimlerini yaptık. Yüz boyama ile çocuk oyunları yaptık. Etkinliğin ikinci günün de ise köy okulunu boyatarak bir de kütüphane oluşturduk. Amacımız gönüllülük esasına dayanarak kenarda kalmış okullardaki öğrencilere yardım edip, çocukların sosyal hayata dahil edilmesi ve uygun şartlarda eğitim almalarını sağlamak" dedi.
Etkinliğin başka köylerdeki okullarda da devam edeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlikevi Gönüllüleri İlkbahara Köy Çocuklarıyla Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN