Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halı Yıkamacıları Sezonu Bekliyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Halı Yıkamacıları Sezonu Bekliyor
Siirt’te uzun kış aylarıyla birlikte duraksayan halı yıkama atölyelerindeki işlerin, bahar ayı ile birlikte açılması bekleniyor.
Siirt’te son yıllarda tam otomatik el değmeden yıkama sistemi ile açılan halı yıkama atölyelerinde artış gözlendi. Siirt’te halı yıkama atölyesi işleten Hayrettin Yıldız, sıcak havaların kendini hissettirmesiyle birlikte, uzun bir kış sezonuyla duraklayan işlerin yeniden açılacak olmanın sabırsızlığı içinde olduğunu söyledi. Geçen yıl ilkbaharda işlerin yoğunluğundan siparişleri yetiştirmekten güçlük çektiğini belirten Yıldız, "İlimizde halı yıkama işletmelerinde halı yıkama kültürü yaygınlaştı. Artık ev hanımları kendi evlerinde halı yıkamak yerine daha rahat ve ekonomik olan halı yıkama firmalarına yıkatıyordu. Aynı zamanda el değmeden yıkama tam otomatik makinelerle yıkanan halılar daha temiz hale geliyor. Geçen yıl bu aylarda halılarını yıkama tesisine getiren vatandaşların siparişlerini karşılayamaz duruma gelmiştik. Uzun bir kış ayının ardından Nisan ve Mayıs aylarına doğru işlerin açılmasını bekliyoruz" dedi.
Yıldız, evlerden alınan yazlık ince halıların metrekaresinin 2 ile 3 lira arasında, kışlık halıların ise 4 ile 5 lira arasından değişen ücretle yıkanarak evlere teslim edildiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halı Yıkamacıları Sezonu Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN