Botan’ın Eşsiz Doğası Keşfedilmeyi Bekliyor

Giriş Tarihi: 16.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 23:28
Botan’ın Eşsiz Doğası Keşfedilmeyi Bekliyor
Hava sıcaklarının artmasıyla birlikte otantik manzarası ve endemik bitki çeşitleriyle kartpostallık görüntüler oluşturan Botan’ın büyüleyici güzelliği keşfedilmeyi bekliyor.
Mezopotamya’nın kadim kenti şehir merkezine karayoluyla 5 kilometre uzaklıkta bulunan, kuşlardan, sincaplara kadar yaban hayvanlarına ev sahipliği yapan, astım hastalarının sığınağı, sık dağları ve geniş kanyonları ile bahar aylarının en görkemli manzaralarını içinde bulunduran Botan, içine açılan dağları ve hızla sürükleyen çayı ile doğa severlerin ilgisini çekiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte dört duvar arasındaki beton yığınlarından, kışın şehrin karbon monoksit kokan havasında kaçan vatandaşlar, aileleriyle birlikte doğayla baş başa kalıp, günü birlik keyifli bir piknik yapmak için Botan’a geliyor.
Doğa severler, bulunduğu alana bol oksijen sağlayan temiz havası ve büyüleyici manzarasına her yıl bu mevsimde çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerin yapılabilmesine rağmen bu konuda hiçbir çalışmanın yapılamadığından yakındı. Geniş bir coğrafyaya yayılan Botan’ın rafting, yelken, yamaç paraşütü gibi sportif ve sanatsal etkinliklere müsait olduğunu aktaran Siirtli vatandaşlar, bölgenin, çözüm süreciyle birlikte huzur ortamına kavuşmasıyla daha da güvenli hale geldiğini, yapılacak tanıtım çalışmasıyla bölgenin cazibe merkezi haline gelebileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botan’ın Eşsiz Doğası Keşfedilmeyi Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN