Kadınlardan Örnek Davranış

Giriş Tarihi: 5.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Kadınlardan Örnek Davranış
’in kenar mahallelerinde yaygın olan tandır ekmeği yapımı, Ramazan ayında yoksul aileler gözetilerek yapılmaya devam ediliyor.
Sakarya Mahallesi’nde bir grup kadın, kendi aralarında un ve odun alarak lezzetine doyum olmayan tandır ekmeği pişirip, bir kısmını kendilerine, bir kısmını da Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç duyan yoksullara dağıtıyor. Ramazan ayında hem hava sıcaklığı hem da tandır sıcaklığına rağmen haftada bir ya da iki kez tandır yakan kadınlar, susamlı ve yumurtalı pide de yapıyor.
Komşu kadınlarla bir araya gelerek mahallede küçük bir tandır yaptıklarını anlatan Fatma Algan, “Kendi aramızda el birliğiyle aldığımız unu yardımlaşma içinde yoğurarak ekmek yapıp bölüştürüyoruz. 7-8 komşuyla paylaştığımız ekmeğin bir kısmını kendimize, bir kısmını civar komşularla paylaştırıyoruz. Herkes ihtiyacı ölçüsünde ekmek alıyor, geri kalan ekmeği ise Ramazan ayının hürmetine Suriyeli yoksul ailelere dağıtıyoruz. Bu yıl ilk kez bir kısım ekmeği tandırın üzerinde, belki ihtiyaç sahipleri alır diye bırakıyoruz. Gelip alanlar oluyor ” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlardan Örnek Davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN