Üniversitesi Vakıf Toplantısı

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Sinop Üniversitesi Vakıf Toplantısı
Üniversitesi Vakfı 2015 Yılı 22. Olağan Genel Kurulu Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Vakıf toplantısına Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ve vakıf üyeleri katıldı. Genel kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, 1994 yılında Sinop’a üniversite kurulması için kurulan vakfın 2007 yılında Sinop Üniversitesi’nin kurulması ile amacına ulaştığını fakat üniversiteye katkı sağlanması bakımından işlevliğinin devam ettiğini belirterek, şehrin paydaşları olarak üniversitenin gelişmesi için mesai harcayacaklarını ifade etti.
Açılış konuşmasının ardından gelir-gider ve denetim raporları ibra edildi. Vakfın tüzüğünde değişikliğe ilişkin gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile denetim kurulu üyeleri seçildi. Genel kurulun sonunda iyi dilek temenni kısmında ise Rektör Bircan, Sinop Üniversitesi’nin kısa zamanda başardığı gelişimi rakamlar ve görseller ile sundu.
Yeni kampüs projesinin ayrıntılarını anlatan Rektör Bircan, Sinop Üniversitesi’nde akademik birimlerin artmasıyla öğrenci sayılarının hızla arttığını, bahar yarıyılı kayıt döneminde YÖK’ten 3 bin 100 öğrenci kontenjanı istediklerini belirtti.
Rektör Bircan’ın konuşmalarının ardından genel kurul sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinop Üniversitesi Vakıf Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN