Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Yürüdüler

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Yürüdüler
Halk Sağlığı Müdürlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadına şiddet ve sağlık sektöründe yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla Şırnak Şehir Stadyumu’nda yürüyüş etkinliği düzenledi.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’de resmi kayıtlara göre 13 bin kadının, resmi olmayan kayıtlara göre 50 bine yakın kadının eşinden, ailesinden ya da çevresindekilerden şiddet gördüğünü söyledi. Elçi, "Sağlık çalışanlarımıza ve kadına yönelik şiddetin azaltılması amacıyla birçok kanun ve yönetmelik çıkarılmasına karşın kadına karşı şiddetin azalmadığı görülmektedir. Şiddetin önlenmesi, toplumsal bilinçin oluşması ve farkındalığın yükseltilmesi adına kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları el ele vererek üst düzeyde çalışmalar yapması gerekmektedir. Ayrıca kuruluşlar arası koordinasyon ile bu bilincin topluma kazandırılması amaçlanmalıdır. Aile içindeki sorumluluklarının yanı sıra mesleklerinde de büyük özveriyle çalışıp değer üreten kadınlarımız, sadece birer sağlık çalışanı değil; yeri geldiğinde, bir anne, bir abla, bir kardeş olup vatandaşlarımıza fedakarca hizmet vermektedir. Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren ve dünyamızı daha yaşanacak bir yer haline getiren ve sağlık alanında fedakarca çalışan kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bugün burada olan farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Etkinliğe katılanlara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kadına şiddete hayır yazılı tişört dağıtıldı. Yürüyüş etkinliğine Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü çalışanları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN