Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hukukçular Derneği’nden KPSS Soruşturmasına Destek

Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Hukukçular Derneği’nden KPSS Soruşturmasına Destek
Hukukçular Derneği İl Temsilcisi Haşim Özdal, KPSS soruşturmasına destek vererek gerekli cezai işlemin uygulanmasını istedi.
Özdal yaptığı açıklamada,“Kamuoyunun malumu olduğu üzere 2010 yılında yapılan KPSS’de usulsüzlük iddialarına ilişkin uzun süredir devam eden soruşturmada 19 ilde 63 gözaltı işlemi gerçekleştirilmiştir. Şüpheliler hakkında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik, devletin gizli kalması gereken belgelerini açıklamak, anayasanın eşitlik ve kamuya girme hakkını ihlal, görevi kötüye kullanma, dijital verileri yok etme’ suçlamaları yöneltilmektedir. Soruşturmanın uzun bir süre yargı mensuplarınca sümenaltı edildiği, emniyet tarafından verilen raporların gerçeği yansıtmadığı, soruların basımının yapıldığı şirkette el konularak dosyaya giren belgelerin dosya ile alakası olmadığı ve dosyayı şişirerek soruşturmayı engellemek amacı ile dosyaya konulduğu iddia edilmektedir.”dedi.
“Kamuoyu tarafından uzun süredir neticelenmesi beklenilen soruşturmanın bu zamana kadar bekletilmesinin altından malum yapıya mensup kamu görevlilerinin çıkması manidardır, bizleri şaşırtmamıştır” diyen Özdal şunları kaydetti:
“Kamuoyu ve bizler oluşturulan bu yapının kimler olduğunun adil bir yargılama sonucunda ortaya çıkartılmasını istiyoruz. Bu soruşturmayı da takip ediyoruz. Gençlerimizin geleceğini çalan, bunun için çete oluşturan, kamu görevini kötüye kullanan, çıkar temin eden, hırsızlık yapan, kişi, kişiler, devlet görevlileri ve kurum temsilcilerinin ortay çıkartılmasını ve de cezalandırılmasını talep ediyoruz. Hukukçular Derneği olarak Genel Merkez ve 19 şube temsilciliğimiz şu anda 20 farklı ilde basın açıklaması yapıyor. Amacımız gerçeğin ortaya çıkartılması, suçluların cezalandırılması ve bundan sonra bu tür kirli organizasyon yapacakların teşebbüs dahi edememeleridir. İnandıkları değerin sadece kendi şahsi çıkarı olduğunu bildiğimiz bu kirli yapının içinde bulunan kişilerin, insanların alın terini, emeğini ve de umutlarını çalmasına göz yummayacak ve bu soruşturmanın her aşamasını takip edeceğiz. Yapıldığı iddia edilen organize hırsızlık fiilinin toplumda meydana getirdiği hayal kırıklığının tamiri için suç işlemiş kişi ve grupların en hızlı şekilde ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde yargılanmasını gerçeğin ortaya çıkartılmasını ve hak etmediği halde işgal ettikleri makamların gerçek sahiplerine verilmesini talep ediyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukukçular Derneği’nden KPSS Soruşturmasına Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN