Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buruciye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verildi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:56
Buruciye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verildi
Buruciye çalışanlarına iş güvenliği eğitimi verildi.
İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitime Buruciye şirketi bünyesinde çeşitli görevlerde çalışan personeller katıldı.
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ’’Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’’ gereğince düzenlenen eğitimi, Buruciye A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Celal Bayram verdi.
Bayram, 2 gün süren eğitimde çalışanlara, iş sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiğini video ve resimler eşliğinde tek tek göstererek iş güvenliğinin önemi, işveren ve çalışanın sorumlulukları, genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması, iş kazalarının boyutu, iş sağlığı ve güvenliği uygulama prensipleri ve acil durum planı önlemleri gibi konu başlıklarında çalışanlara bilgi verdi.
Ayrıca; asfalt pilent tesisleri, kilitli parke üretim tesisleri, trafik montaj işaretleri montaj işleri, çeşitli iş makineleri ile yol yapımı, bakım, onarım ve asfalt yama işlerinde görev alacak 111 personele İş Güven Güvenliği eğitim verildi.
Eğitimde ayrıca çalışanlara ’’İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme ve Uygulama ile Acil Durum ve İlk Yardım Bilgilendirme ve Uygulama’’ adında iki kitap dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buruciye Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN