Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Özel İdaresi Eğitim Yatırımlarını Sürdürüyor

Giriş Tarihi: 4.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Sivas İl Özel İdaresi Eğitim Yatırımlarını Sürdürüyor
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulundu.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya ve beraberindeki teknik personel ile merkezde bakım ve onarıma alınan Reşat Şemsettin Sirer İlkokulu, Süleyman Sami Kepenek İlkokulu ile yeniden inşa edilen Halil Rıfat Paşa İlkokulu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İlk olarak Reşat Şemsettin Sirer İlkokulu’nu ziyaret eden Genel Sekreter Salih Ayhan burada devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak okulu gezdi.
Daha sonra yeniden yapılan Halil Rıfat Paşa İlkokulu’nu ziyaret eden Ayhan, burada yaptığı açıklamada "Sivas merkezde yer alan okulların bakım ve onarım ile yeni yapılacak okulların inşaat çalışmalarını idaremiz Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’müzün teknik ekipleri ile yerinde inceledik. “dedi.
Fiziki ömrünü tamamlayarak yıkımı gerçekleştirilen Halil Rıfat Paşa İlkokulu’nun modern yeni binasında aynı isimle eğitime devam edeceğini kaydeden Ayhan, "Özellikle Sayın Valimiz Alim Barut okulumuzun isminin Halil Rıfat Paşa olarak kalacağını belirtti. Mevcut bir okul yeniden inşa edilirken isminin değiştirilmesi söz konusu olmayacak. Halil Rıfat Paşa, Sivas ile özdeşleşmiş önemli bir devlet adamıdır. Halil Rıfat Paşa isminin değiştirilmeyeceğini özelikle mahalle halkının ve bu okuldan mezun olanların bilmesini istiyoruz. Okulumuzun inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzün personelleri de işlerin takibini titizlikle yaptıkları için ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
Süleyman Sami Kepenek İlkokulu’nda devam eden çalışmaları da inceleyen Ayhan, il genelinde 97 okulun bakım ve onarım çalışmalarına başladıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas İl Özel İdaresi Eğitim Yatırımlarını Sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN