TBMM Başkanı Yılmaz İlk Ziyaretini ’a Yapacak

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
TBMM Başkanı Yılmaz İlk Ziyaretini Sivas’a Yapacak
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz Kadir Gecesi ’a gelerek ‘Binlerce İnsan Tek Bir Sofra’ adlı iftar programına katılacak.
TBMM Başkanı seçilen İsmet Yılmaz, başkan seçildikten sonra ilk ziyaretini memleketi Sivas’a yapacak. Sivas Belediyesi ve çeşitli kuruluşlarının katkılarıyla hazırlanan ve kent meydanında gerçekleştirilecek olan ‘Binlerce İnsan Tek Bir Sofra’ adlı iftar programına katılacak olan Yılmaz, Sivaslı vatandaşlar ile bir araya gelecek. Gerçekleştirilecek olan program hakkında bilgi veren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ”13 Temmuz Pazartesi günü artık geleneksel hale getirmeye arzu ettiğimiz Binlerce İnsan Tek Bir Sofra adıyla bir iftar programı gerçekleştireceğiz. Bu program Sivas’ın kaynaşması için Sivas’ta ki birlik ve beraberliğin güçlenmesi için planlanmış bir programdır. Bu sene bu programa ayrı bir zenginlik katmayı hedefliyoruz. Yeni seçilen çiçeği burnunda Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanımızda bu programa katılacaklar. Umut ediyorum yeni seçilen bütün milletvekillerimiz başta Sivas milletvekillerimizi davet ediyoruz inşallah onlarda katılacaklar” dedi.
İftar programında belediyenin çeşitli ikramlarının olacağını söyleyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada İstasyon Caddesi üzerinde kent meydanı içerisinde bu güzel programda elbette bizim ikramlarımız olacak. Ancak vatandaşlarımızın da kendi evlerinde pişirdikleri yemekleri burada diğer komşularıyla paylaşması çok daha ayrı bir tat ayrı bir zevk verecektir. Biz bu kültürün, bu paylaşımın her şeyden önemli olduğuna inanıyoruz. Bu sene yemek dağıtımını dört noktadan yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla herhangi bir izdihama meydana vermeden bu organizasyonu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Yılmaz İlk Ziyaretini Sivas’a Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN