Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SESOB Başkanı Köksal’dan Ramazan Bayramı Uyarısı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
SESOB Başkanı Köksal’dan Ramazan Bayramı Uyarısı
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ramazan Bayramı dolayısıyla uyarılarda bulundu.
Köksal yaptığı açıklamada, “Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği sevgi günleridir. Asırlardır kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu Ramazan Bayramın da, millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim. Halkımızın, esnaf ve sanatkârlarımızın, İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim” dedi.
Köksal, vatandaşları ve esnafları uyararak başta sahte para olmak üzere hırsızlık, dolandırıcılık ve yankesicilik olaylarına karşıda uyardı.
Bayram nedeniyle esnaflarda hareketlilik yaşanmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Köksal, , tüketicilerin daha rahat bir şekilde alışveriş yapmaları konusunda vatandaşlara yardımcı olmalarını, güleryüz göstermelerini, müşteri memnuniyetine önem vermelerini tavsiye etti.
Esnafların işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamalarını da hatırlatan Köksal, işyerlerine alışveriş bahanesi ile gelen ve şüpheli davranışlar sergileyen şahıslara dikkat edilmesini, çarşılarda yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı uyanık olunmasını, şüpheli görülen vatandaşlar 155 polis imdat hattını arayarak bilgi verilmesini önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SESOB Başkanı Köksal’dan Ramazan Bayramı Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN