İstanbul Yelken Kulübü birinci

Yelken Kupası 2009 Optimist yarışlarında İstanbul Yelken Kulübü birinci oldu.

Giriş Tarihi: 15.6.2009 11:41 Son Güncelleme: 15.6.2009 11:45 ABONE OL
13-14 Haziran'da Kalamış Koyu'nda yapılan yarışlar rüzgârlı, güzel bir havada ve oldukça çekişmeli bir şekilde gerçekleşti.

14 Haziran 2009 İstanbul-Bu yıl dördüncüsü yapılan Kahve Dünyası Yelken Kupası, 13-14 Haziran'da Kalamış Koyu'nda Optimist Sınıfı Takım Yarışları'yla başladı. Yarışçıları sevindiren rüzgârlı, güzel bir havada gerçekleşen ve oldukça çekişmeli geçen Optimist yarışlarında İstanbul Yelken Kulübü sekiz takım arasından birinci oldu.

Toplam 8 takımın 40 tekne ile yarıştığı organizasyonda Marmara Yelken Kulübü-Uno 1. Takımı ikinciliği, Fenerbahçe Kulübü Yelken Şubesi 1. Takımı da üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren takımlar, 14 Haziran'daki finalin ardından yapılan ödül töreninde kupalarını Suadiye Yat Kulübü Komodoru Selma Uca'nın elinden aldılar...

Optimist Sınıfı Takım Yarışları'na toplam sekiz takım, 40 tekneyle katıldı. İstanbul Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü – UNO, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi ikişer; Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü ve Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi ise birer takımla mücadele ettiler. Yarışlar, 13 Haziran'daki elemelerle başladı. İlk gün yapılan eleme yarışlarının sonunda Marmara Yelken Kulübü - UNO finale kalan ilk takım oldu.

İstanbul Yelken Kulübü ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi'nden iki takım ise yarı finale çıktılar. 14 Haziran'daki final yarışı; Marmara Yelken Kulübü – UNO ile ikinci finalist İstanbul Yelken Kulübü'nün arasında gerçekleşti. Optimist Sınıfı Takım Yarışları'nın bu en heyecanlı mücadelesinde, ev sahibi İstanbul Yelken Kulübü birinci oldu. Yarış merkezi İstanbul Yelken Kulübü rıhtımından denize açılan yarışmacıların mücadelesi izleyenleri keyiflendiren güzel bir manzara oluşturdu. İzleyiciler yarışları Kahve Dünyası'nın ikramları eşliğinde takip ettiler.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) özel akreditasyon desteğiyle gerçekleşen Kahve Dünyası Yelken Kupası 2009, Optimist Sınıfı Takım Yarışları'nın ardından, 27-28 Haziran'da IRC Handikaplı Sınıflar Yat Yarışları'yla devam edecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Yelken Kulübü birinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA