'dan 'ye çok sert cevap

Kulübü, 'nin 'la ilgili açıklamalarına sert cevap verdi.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 4.9.2015 16:39
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye çok sert cevap
Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yapmış olduğu son açıklamayı tüm kamuoyu gibi esefle okuduk. Okların her zaman olduğu gibi 'ın ve A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman'a çevrildiğini gördük.

Türk sporunda yaşanan gerginliğe bir son verebilmek adına her zaman itidalli bir politika izleyen yönetimimiz, A Milli Takımın sahne alacağı çok önemli bir Avrupa Şampiyonası arifesindeyken, aynı zamanda Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü olan 'a yönelik bu anlamsız saldırıya elbette ki sessiz kalamaz.

Başantrenörümüz Ergin Ataman için "Karakter yoksunu" diyenlere, geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyu nezdinde pek de muteber olmayan kendi karakterlerine bakmalarını öneriyoruz. Ayrıca, yapılan açıklamada yer alan "spor ahlâkı" ifadesini de bir kara mizah örneği olarak kabul ettiğimizi ilan ediyoruz.

Maalesef Türkiye Basketbol Federasyonu da, A Milli Takım Başantrenörü'ne sahip çıkmak bir yana, kendisinin de bu konuda bir tercih yapmak zorunda olduğunu ifade ederek Başkanı'nın sözlerini onaylar bir beyanda bulunmuştur.

Olimpiyatlara katılma yönünde hayati öneme sahip bir şampiyona öncesinde, oyuncular ile koç arasındaki otoriteyi bile etkileyebilecek bu açıklamayı kabul etmediğimizi daha önce ilan etmiştik, sözlerimizin aynen arkasındayız.

Galatasaray Spor Kulübü olarak son topa kadar Milli Takımımızın, Ergin Ataman'ın ve oyuncularımızın en büyük destekçisi olacağımızı bir kez daha yüce Türk kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye çok sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN