Gerçekçi olun

Fikret Orman: "Serdal Adalı'nın projelerini bilmiyorum ama rakamlar havada uçuşuyor. Popülarite transferlerinin Beşiktaş'ı getirdiği yer aşırı borçlanmadır"

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Beşiktaş'ta başkan adaylarından Serdal Adalı'nın şahsi imzalarıyla 150 milyon dolarlık kaynak yarattıklarını açıklaması, siyah-beyazlı camianın bir numaralı gündem maddesi oldu. Başkan Fikret Orman, bu konunun hatırlatılması üzerine "Sayın Adalı'nın projelerini bilmiyorum ama rakamlar havada uçuşuyor" karşılığını verdi. Orman şöyle devam etti: "Olaylara gerçekçi bir şekilde bakmak lazım. Zamanında da büyük paralarla Beşiktaş borca girdi. Popülarite transferlerinin Beşiktaş'ı getirdiği yer budur. Göreve kim gelirse gelsin, hesaplı ve programlı bir şekilde hareket etmek zorundadır."

EK BÜTÇE İSTEDİ
Beşiktaş Sportif Direktörü Önder Özen'in, Başkan Fikret Orman'la yaptığı görüşmede, "Alınacak futbolcuların bonservis bedeli için ayırdığımız 10 milyon Euro istediğimiz kadroyu kurmaya yetmeyebilir. Önümüzdeki sezon hem ligde hem de Avrupa'da iddialı olmak istiyorsak bu rakamı 15-17 milyon Euro seviyesine çıkarmamız gerekiyor" dediği öğrenildi. Bu arada yönetim, Özen'e Beşiktaş'ı temsil ettiği gerekçesiyle Audi A4 yerine A5 marka araba verme kararı aldı.

ÇOCUKTAN AL HABERİ
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Dikili'de taraftarlarla bir araya geldi. Yanına oturttuğu minik bir taraftara Beşiktaş'la igili düşüncelerini sordu.

DEVRAN DEĞİŞECEK!
Orman, gayrimenkul açısından rakiplerden önde olduklarını belirtirken, stadın önemine vurgu yaptı. Orman "Rakiplerimizden geride kalmamızın nedeni, yanlış yönetim ve ihtayaçlara cevap verecek daha yüksek gelir getirecek bir stadımızın olmayışıydı. 365 gün yaşayan ve gelir getiren bir stada kavuştuğumuzda devran değişecek" ifadelerini kullandı.

Havada uçuşmuyor Beşiktaş en zengini
Serdal Adalı, Telegol'de yaptığı açıklamalarda yine Fikret Orman'a yüklendi... Adalı, "Kulübün 500 milyon TL borcu var. Beşiktaş senede 30 milyon TL faiz ödüyor. Gelir-gider dengesini bulmamız lazım. Bunun önlemini bir an önce almak gerekir. Beşiktaş başkanlığı çözüm yeridir. Hiç kimsenin ağlama lüksü yok. Beşiktaş, Türkiye'nin gayrimenkul olarak en zengin kulübüdür. Yurtdışı kaynaklı bir kredi hazırlığı yaptık. Orman'ın dediği gibi paralar öyle havada uçuşmuyor. Beşiktaş'ın her kuruşu değerlendir" dedi.

Galatasaray ve Fener'e gönderme
Kadıköy Beşiktaşlılar Derneği üyeleriyle kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Serdal Adalı, göreve 150 miyon dolarlık bütçeyle hazır olduklarını yineledi. Toplantıya eşi Eren Adalı ile birlikte katılan Adalı şunları söyledi: "Bu parayı, transfer bütçesinde değil, borç yapılanmalarında kullanacağız. İlk önce faiz sorunlarını halledeceğiz. Transferde ise bütçemize sadık kalacağız. Bunun dışına çıktığımızda sponsorlar ya da yönetici arkadaşlarımızın takviyesine başvuracağız. Artık biz varken rakiplerimiz kolay transfer yapamayacak."

Favori Bielsa
Beşiktaş teknik direktörlük için Bielsa, Prosinecki, Rudi Garcia ve Schaaf isimleri geçerken, başkan Fikret Orman'ın yakın çevresine "Şu an için hoca ismi açıklama doğru değil. Seçilelim, hemen arkasından hocayı açıklayalım" dediği öğrenildi. Bu arada Fikret Orman yönetiminin Schaaf seçeneğini listelerinden çıkardığı ve Bielsa ismi üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerçekçi olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN