Kartal'ı sabıkası yaktı

UEFA'da Beşiktaş'ın cezasının ertelenmesi gündeme geldi. Ancak Kartal'ın geçmişte 'yalan beyan ve sahte evrak' sabıkası belirleyici oldu

Giriş Tarihi: 27.6.2013
Beşiktaş'ın kararında geçen sezonki finansal fair-play cezası çok etkili oldu. Disiplin Kurulu'nda Macar Berzi, Çek Repka, Andorralı Gea; Beşiktaş'a cezasının 'denetimli' olarak verilmesini tavsiye etti, erteleme istedi. Alman üye Lorenz çekimser kaldı. F.Bahçe'nin davasında olduğu gibi Antenen burada da devreye girip, Beşiktaş'ın bir önceki sezon yalan beyan ve sahte evrak yüzünden ceza aldığını hatırlatarak böyle bir geçmişi olan kulübün cezasının ertelenmesinin o kulübe ödül gibi algılanacağını iletti.

1+1 CEZA GELEBİLİR!
Antenen, Beşiktaş için 1+1 yıl talep etti. Burada belirleyici olan Lorenz, "Yapılan bir hata yüzünden bir kulübü ömür boyu cezalandıramayız. İkisi farklı davalar" diyerek oyunu bir yıl cezadan yana kullandı. Disiplin Kurulu Başkanı Partl, Antenen, Shaw ve Hansen'in Beşiktaş'ın cezasının 1+1 yıl olması taleplerinin kuruldan olumsuz cevap aldığı yönündeki şerh imzaları ile Beşiktaş'ın cezası 1 yıl olarak kabul edildi. Fakat Beşiktaş'ın Tahkim Kurulu'na gitmesi durumunda şerhlerin dikkate alınabileceği geçen sezon verilen ceza ve Beşiktaş'ın ertelemeli bir yıl cezasının da gündeme gelebileceği cezanın 1+1 yıl çıkabileceği de gelen bilgiler arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartal'ı sabıkası yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN