Enteresan bir duruşma

Aziz Yıldırım ile davacı savcılar Zekeriya Öz ile Mehmet Berk'in avukatları arasında yaşanan diyaloglar hakime bu yorumu yaptırdı

Yıldırım: Zekeriya Bey ile Mehmet Bey de oraya otursunlar
Avukat: Buraya otursunlar diyerek sanık sandalyesini kastetti
Hakim: Kavga etmeye mi geldiniz, söz almadan zıplıyorsunuz
Yıldırım: Onlar (Zekeriya Öz ile Mehmet Berk) gelince geleceğim

F.Bahçe Futbol A.Ş Başkanı Aziz Yıldırım'ın Zekeriya Öz ve Mehmet Berk'e hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın 4. duruşması görüldü. Aziz Yıldırım, "Sözleri söylerken amacım hakaret değildi. 'Ahlaksız' kelimesinin anlamı 'Ahlak kurallarına uymayan, dürüst davranmayan' demektir" dedi. Ayakta savunma yapan Yıldırım'a hakim Muharrem Ballı oturarak savunma yapabileceğini hatırlattı. Yıldırım "Yok efendim, alışkınız" yanıtını verdi. Hakim ifade tutanağını bilgisayar ekranından görebilmesi için Yıldırım'ın avukatların yanında oturmasına izin verdi.

KAVGA ETMEYE Mİ GELDİNİZ?
Buna davacı avukatları karşı çıkınca hakim Ballı "Normal vatandaşları da oturtuyoruz" diyerek tepki gösterdi. Yıldırım da "Zekeriya Bey'le Mehmet Bey de oraya otursun" dedi. Bunun üzerine avukatlar "Sanık buraya derken sanık sandalyesini kastetmiştir" dedi ve tartışma büyüdü. Hakim, "Kavga etmeye mi geldiniz avukat bey, söz almadan havaya zıplıyorsunuz" derken sonra bu yorum için özür dileyip "Enteresan bir duruşma yapıyoruz" ifadesini kullandı. Yıldırım'ın avukatları bir sonraki celsede Berk ve Öz'ün dinlenmesini talep ederken Aziz Yıldırım'ın "Onlar gelince ben de geleceğim" dediği duyuldu. Bu talep reddedilirken duruşma ertelendi.

YILDIRIM'IN BEBEK KEYFİ
Aziz Yıldırım, F.Bahçe taraftarının geçtiğimiz pazar akşamı "UEFA'yı protesto ve yönetime destek verdiği saatlerde" Bebek Kahve'de G.Antepspor eski başkanı ve F.Bahçe Kongre Üyesi Celal Doğan ve avukat Önder Fırat'la bir araya geldi. Yıldırım, Doğan ve Fırat'ın yaşanan süreç ve olası kongre üzerine fikir alış verişinde bulunduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enteresan bir duruşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN