Raporlar art niyetli

Giriş Tarihi: 27.9.2013

Ahmet Nur Çebi: Maçın hakemi gerilimin artmasında başrol oynamıştır. Gözlemci raporları abartılı ve art niyetlidir. Önümüzü kesmeye kimsenin gücü yetmeyecektir

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, kararların açıklanmasından hemen sonra basının karşısına çıktı. PFDK'ya ve maçın hakemleri ile temsilcilerine ateş püsküren Çebi'nin açıklamaları şöyle: "Bu kararlar ile suç işleyenler değil, olayın asıl mağduru olan kulübümüz ve taraftarımız cezalandırılmıştır. Oysa ki taraflı tarafsız tüm spor kamuoyu olayların gerçek mağdurunun Beşiktaş olduğunun bilincindedir.

PROVOKASYON KURBANIYIZ
Türkiye ligi seyirci rekorunu kırarak, bir şenlik havası içerisinde izleyen 80 bine yakın biletli Beşiktaş taraftarı belirli provokasyonlar neticesinde olay çıkartan 80-100 kişiye kurban edilmektedir. Beşiktaş tarafından verilmiş tek bir bedava bilet yoktur. Bu konuda tavrımız nettir.

HANGİ NEDENLE ATANDI?
Karşılaşmanın hakeminin maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar verdiği çelişkili kararlarla gerilimin artmasında başrol oynamıştır. Hatırlanacağı gibi bu hakemin Beşiktaş karşısında benzer vukuatları mevcuttur. Yönettiği hemen her Beşiktaş maçında tartışmalı kararlarıyla gündeme oturan bir hakemin, böylesine önem derecesi yüksek bir karşılaşmaya hangi nedenle atandığı ise merak konusudur. Lige mükemmel bir giriş yapan Beşiktaş'ın önü kesilmek mi istenmiştir diye düşünmeden edemiyoruz?

SAHADA CEVAP VERECEĞİZ
Önümüzü kesmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Gözlemci raporlarının abartılı hazırlandığı, gerçekleri yansıtmadığı aşikardır. PFDK raporunun çalakalem yazıldığını ve art niyet koktuğunu söyleyebilirim. Şerefimizle oynayıp hakkımızla kazanarak önümüzü kesmek isteyen her türlü güce sahada da cevap vereceğiz."

OLAYLARIN SUÇLUSU MELO
Ahmet Nur Çebi, olaylarda Melo'nun da suçu olduğunu vurguladı: "Provokasyonu sadece saha dışında arayanlar, stadyumda ve TV başında karşılaşmayı izleyen milyonlarca sporseverin gözü önünde "yeşil sahada sergilenen" provokasyonu inkar edemezler. Galatasaray'ın futbolcusu Melo, sportmenliğe asla yakışmayacak davranışlarla bu gerilimin diğer başrolünü paylaşan isim olmuştur."

TAHKİM HEPSİNİ KALDIRMALI
Cezalara itiraz edeceklerini vurgulayan Çebi, "Tahkim kurulunun bu cezayı bütünüyle kaldırmasıyla vicdanlar temizlenecektir. Bu cezaları kabul etmiyoruz" dedi.



BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raporlar art niyetli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN