Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahaya girer, ceza aldırırız

Giriş Tarihi: 29.9.2013

Polisin taraftar gruplarına yönelik operasyonu, bedava bilet sistemini deşifre etti. Gruplar, biletlerin bir kısmını karaborsada satışa çıkarmış diğer kısmını ise üyelerine dağıtmış

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 12 Mayıs 2012 tarihindeki olaylı Fenerbahçe- Galatasaray derbisinin ardından taraftar grupları üzerine projeli çalışma başlattı. Polis operasyon kapsamında Beşiktaş taraftar grupları Çarşı, Deplasman Kartalları, Karagümrük, Galatasaray taraftar grubu Ultraslan, Fenerbahçe taraftar grupları Genç Fenerbahçeliler, Yeni Genç Fenerbahçeliler, Eski Fenerbahçe, Sabahlayan Tayfa ve Kill For You üyelerini teknik ve fiziki takibe aldı.

SEN MİSİN BEDAVA BİLET VERMEYEN!
Güvenlik güçlerinin teknik ve fiziki takibi sonucunda Fikret Orman yönetiminin Beşiktaş'ta işbaşına geldikten sonra taraftar gruplarına bedava bilet dağıtılmasına son verdiği ortaya çıktı. Bunun üzerine grupların, yönetimi, "Sahaya gireriz, ceza almanızı sağlarız" şeklinde tehdit ettikleri belirlendi. Polisin operasyonu bedava bilet sisteminin işleyişini de deşifre etti. Buna göre taraftar gruplarının yönetimden aldıkları bedava biletlerin bir kısmını sokakta karaborsa olarak sattıkları, kalanları ise tribün desteği için üyelerine dağıttığı belirlendi.

BİLET KAVGALARI POLİSİN KAMERASINDA
16 ay içinde on binlerce biletin dağıtıldığı ve karaborsada satıldığı açıklandı. Bedava bilet sisteminde en büyük kavganın Fenerbahçe'de çıktığı öğrenildi.. Özellikle şike sürecinden sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisini destekleyen gruplara bedava bilet yağdırdığı organize polisi tarafından tespit edildi. Yönetimin ayrımcılık yaptığını düşünen farklı taraftar gruplarının bilet alanlar ile sürekli kavgalı oldukları belirlendi. Fenerbahçe taraftar grupları arasındaki kavgalar polisin görüntülü takibine de sıkça takıldı.

KAN AKACAKTI SON ANDA ENGELLENDİ
Takipteki taraftar gruplarının kavgaları Organize polisinin İlçe ekiplerini uyarması ile önlendi. Polisin bu şekilde kan akması muhtemel 4 kavganın önüne geçtiği ifade edildi. G.Saraylı taraftar grubunun 4 üyesinin ise Beyaz TV baskını nedeniyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Gözaltındaki Ultraslan lideri Muzaffer Şirin'in "Beyaz TV'yi dağıtın" diye talimat verdiği belirlendi. Organize polisinin operasyonu ile gözaltına alınan 84 kişinin mahkeme kararı beklenmeden 1 yıllık stadyumlara giriş yasağı cezasının ise şimdiden uygulamaya konulduğu öğrenildi. Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahaya girer, ceza aldırırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN