Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiğılı Fenerbahçe'nin kaybını açıkladı

Kiğılı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, Fenerbahçe'nin karşı karşıya kaldığı şike iddialarının kulübü 100 milyon dolarlık bir kayba uğrattığını söyledi.

Giriş Tarihi: 9.3.2014 09:12
Fenerbahçe'nin karşı karşıya kaldığı şike iddiaları sonrası hisse değerinde ciddi değişimler oldu. Ancak tam olarak kaybın ne kadar olduğu bu zamana kadar açıklanmamıştı. Konu ile alakalı kendisine yöneltilen bir soruyu cevaplayan Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı ise çok çarpıcı bir rakam verdi.

Kığılı şike sürecinde çok ciddi bir kaybın olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; ''Bir kere Avrupa kupalarına gitmememiz önemli bir kayıp. 3 Temmuz sürecinin içinde olan bir yöneticiyim. İlk 15 gün içinde bankalar ciddi manada hızlı ödemelerin yapılması için kulübümüze geldi.

O günleri hiç unutamam. Ama çok iyi hatırlıyorum yönetim kurulu olarak ilk yıl inanılmaz bir çalışmanın içine girdik. Ve borçlarımızı 50 milyon dolar azalttık. Yine de Avrupa kupalarına gidemememiz büyük bir kayıp.
Neresinden baksanız bir kere Avrupa kupalarına gidememek demek asgari giriş paralarıyla birlikte 20-25 milyon dolarları kaybetmemiz demek. Bunu birkaç yıl ile çarptığınızda 100 milyon dolarlık kayıptan söz edebiliriz. Sonuç olarak bakarsak böyle bir kayıp var mı, var.'' (Milliyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiğılı Fenerbahçe'nin kaybını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN