Fatura ağır

Trabzonspor, F.Bahçe maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 1 maçlık seyircisiz oynama cezası ile karşı karşıya. Ancak karşılaşmanın yarıda kalmasının faturası ağır olacak.

Giriş Tarihi: 11.3.2014
MADDE 19
Futbol müsabaka talimatının 19. maddesinde yer alan "Güvenlik nedeniyle karşılaşmanın tatil edilmesi" maddesi Trabzonspor'u hükmen 3-0 yenik sayılma tehlikesiyle karşı karşıya getirdi. Kararı TFF yönetim kurulu verecek.

MADDE 51- SAHA OLAYLARI
2-
Seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeniyle olaylardan sorumlu kulüplere saha kapatma cezası ile müsabakayı seyircisiz oynama cezaları verilebilir. Saha kapatma cezası ile seyircisiz oynama cezası ayrı ayrı veya birlikte verilebilir.
3-
Profesyonel futbol faaliyetlerine ilişkin saha olaylarında, sorumlu kulüp hakkında bu cezalar ile birlikte ayrıca para cezasına hükmedilir. Disiplin Kurulu olayın ağırlığına göre saha kapatma veya seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında yalnızca para cezası vermekle de yetinebilir. Buna göre Trabzonspor'a saha olayları nedeniyle en az 4 maç, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de 1 maç olmak üzere 5 maç ceza gelmesi bekleniyor. Maçın temsilcileri Turgay Sabuncuoğlu ve İsmail Sökelen'in yazacağı rapor doğrultusunda Trabzonspor PFDK'ya sevk edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatura ağır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN