Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 milyon euroluk kara delik

Sadece Almeida ve Fernandes için ödenecek para 4 milyon 750 bin Euro. Futbolcu alacakları ve diğer kalemler, yönetimi kara kara düşündürüyor

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Göreve geldiği günden bu yana ekonomik sıkıntılarla boğuşan Beşiktaş yönetimini, Haziran ayında oldukça zor günler bekliyor... Bunun nedeni ise 15 milyon Euro'yu bulan ödemeler... İşte yönetimin mali kaynak bulmak için yoğun çaba harcadığı gider listesi;

1.PARANIN ÜÇTE BİRİ PORTEKİZLİLERE
Almeida ve Fernandes'le bir hafta sonra yollarını ayıracak olan siyahbeyazlılar, menajer Mendes'in ortağı olduğu fona toplamda 4 milyon 750 bin Euro ödeyecek. Bunun 2 milyon 750 bin Euro'luk kısmı Almeida, 2 milyon Euro'luk kısmı ise Fernandes için olacak.

2.YENİ TRANSFERE 3 MİLYON EURO
Yönetimi, futbolcuların geriye dönük alacakları da düşündürüyor. Oyuncuların eski hak edişleri 2.5 milyon Euro civarında. Yeni transferlerin peşinatları ise 3 milyon Euro.

3.STAT İÇİN 2.5 MİLYON EURO
Başkan Orman'ın 30 Ağustos'ta bitecek dediği Vodafone Arena hızla yükseliyor. Ancak beraberinde maliyetleri de artıyor. Yönetimin, inşaatın ödemeleri için 2.5 milyon Euro bulması gerekiyor.

4.AMATÖRLER DE KAYNAK BEKLİYOR
Beşiktaş'ı düşündüren bir diğer kalem ise maaş ve amatör şube ödemeleri. Başkan Fikret Orman ve ekibi, bu kalemler için de 2 milyon Euro'luk kaynak yaratmak zorunda.
Not: Almeida ve Fernandes için yapılacak ödeme yapılandırılsa dahi, Beşiktaş en iyi ihtimalle 11-12 milyon Euro'luk ek bir yükün altına girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 milyon euroluk kara delik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN