Krize seks önlemi

Dünya Kupası'nda yine aradığını bulamayan İngiltere'de taraftarların depresyona girmemesi adına hükümet destekli sağlık kuruluşundan sıra dışı, büyük tartışma yaratan öneriler geldi

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Brezilya'da boy gösterdiği İtalya ve Uruguay maçlarında mağlup olarak elenmeyi garantileyen İngiltere'de hükümet destekli Erkek Sağlık Forumu, kupa kaynaklı depresyonu yenmek için yaptığı önerilerde sekse de yer verdi. Forum, kupadaki başarısızlığın psikolojik etkilerinden kurtulmak için, "Depresyonu yenmek adına egzersiz yapın, şarkı söyleyen, sevişin ya da sizi eğlendirecek farklı bir şeyler yapın" açıklamasında bulundu. Stres halinin devamı halinde kalp hastalıklarının tetiklenebileceğinin de altı çizildi.

EURO 96'DA KRİZLER ARTMIŞTI
Açıklamadaki verilere göre İngiltere'de düzenlenen Euro 1996'da Almanya'ya penaltılarla kaybettiklerinde o sene kalp krizi sayısı yüzde 50 artmıştı. Benzer şekilde ezeli rakipleri Arjantin'e karşı oynadıkları ve 1998 Dünya Kupası'nda penaltıyla elendikleri maçın ardından da erkek hastalarda yüzde 25 oranında kalp krizi vakalarının arttığı belirlenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Krize seks önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN